5 zastosowań mini żurawi, które wpływają na efektywność pracy

Opublikowano dnia 3 października 2021 Kategoria:

Mini żurawie, czyli niewielkie dźwigi to urządzenia, które w relatywnie niewielkiej formie kryją wyjątkowo duże możliwości. W efekcie zyskały ogromną popularność w kontekście wszelkich prac budowlanych. Na zastosowanie miniżurawii oraz ich możliwości nie można patrzeć jednak wyłącznie przez pryzmat samego udźwigu. Potencjał tych dźwigów jest znacznie szerszy.
Mini żuraw to maszyna, która pod względem wielkości ustępuje nieco typowym standardowym dźwigom poruszającym się samojezdnie. Przekłada się to na zdecydowanie większa wszechstronność i bardziej uniwersalne możliwości wykorzystania. Postrzegane są więc jako urządzenia doskonale sprawdzające się w przypadku wszelkich zadań specjalnych – idealne pod kątem transportu niestandardowych materiałów czy w trudnym środowisku. Oto pięć pomysłów, jak można wykorzystać mini żurawie.
Transport ciężkiego szkła
Nowoczesne budownictwo coraz częściej kładzie duży nacisk na przeszklenia, lekkość formy i mocne doświetlenie wnętrza. Tu jednak pojawia się pytanie, jak transportować duże i nietypowe tafle szkła. O ile np. Na zewnątrz budynku nie będzie to aż takim wyzwaniem, w środku odczucie stanie się diametralnie inne. Mini żurawie, dzięki wytrzymałości pod kątem obciążenia mogą poruszać się transportując nawet ponad 500-kilogramowe tafle – sprawdzą się więc w przypadku okien oraz np. Dużych tarasowych balustrad.
Ulokowanie maszyny we wnętrzu
O mini żurawiach warto pomyśleć również wtedy, gdy – np. w celach marketingowych – niezbędne jest wniesienie do wnętrza pomieszczenia przeciętnej wielkości maszyny. Może być to motocykl, zabytkowe auto czy urządzenie przemysłowe. W tej sytuacji naturalną barierą są ograniczenia, jakie ma dane lokal. Miniżuyrawie, dzięki swojej zaskakującej mobilności doskonale sprawdzają się podczas transportu obiektów wielkogabarytowych w wnętrzach budynków.
Unoszenie dzieł sztuki
Choć to na pozór kwestia – wydawałoby się – dość banalna, nic bardziej mylnego. Dzieła sztuki znajdujące się w muzeach czy kościołach to często nie tylko potężne i ciężkie przedmioty, ale też przede wszystkim nadzwyczaj cenne. W efekcie ich unoszenie czy transport na ograniczonej przestrzeni musi być wyjątkowo bezpieczny. W te założenia doskonale wpisują się żurawie o ponadstandardowych formatach ochrony
Poruszanie się po specyficznym podłożu
Warto pamiętać o nietypowej konstrukcji miniżurawii. Tego typu niewielkie dźwigi budowlane wykorzystują systemy podpór i łańcuchów. Dzięki temu działają nie obciążając jednocześnie podłoża w sposób, który mógłby narazić jego wygląd, estetykę czy trwałość. To ważne np. w sytuacji, gdy jest ono grząskie lub np. wykonane z drogich materiałów wykończeniowych. W efekcie bardzo ważnym obszarem zastosowania mini dźwigów jest każda praca realizowana na nietypowym gruncie. Jak pokazują przykłady maszyn Jekko, mini żurawie są pod tym względem zaskakująco lekkie, co znacząco poszerza ich możliwości.
Demontaże konstrukcji budowlanych
Właściwości miniżurawii świetnie pasują do wyzwań, jakimi bywają nietypowe konstrukcje. Dotyczy to jednak nie ch tworzenia, ale precyzyjnej rozbiórki i wywiezienia. W sytuacji, gdy demontaż i wyburzenie wymaga bardzo dużej precyzji – np. Tak, by nie uszkodzić innych części składowych budynku, stabilna praca mini dźwigu bywa na wagę złota. O ile większość standardowych urządzeń może operować w tym zakresie na zewnątrz budynków, mini żurawie realizują zadania zarówno tam jak i w środku. Sprzyja to np. działaniu przy niekorzystnych warunkach pogodowych lub podczas zadań z założenia wymuszających na operatorze aktywność w środku hali magazynowej czy centrum przemysłowego.
Wynajem żurawi pod kątem określonej realizacji
Co ważne, planując prace, w których niezbędne będzie wykorzystanie potencjału mini dźwigu nie trzeba decydować się na zakup tego rodzaju urządzenia. To oczywiście optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy tego rodzaju zadania realizowane są regularnie, a sprzęt jest w pełni eksploatowany. Jeśli jednak prace mają dotyczyć jednorazowej realizacji konkretnego celu, warto rozważyć wynajem czasowy maszyny. Atrakcyjny cennik wypożyczenia miniżurawii sprawia, że tego typu rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne. W praktyce więc można przyjąć, że przy każdego rodzaju budowy lub demontażu konstrukcji szklanych, metalowych, stalowych oraz specyficznym transporcie maszyn, warto sprawdzić, ile kosztuje wynajęcie mini żurawia właśnie pod kątem jednorazowej realizacji.
W praktyce więc miniżurtawie zapewniają nie tylko efektywność na poziomie pracy, ale też pod względem finansowym. Duże możliwości transportowe czy zabezpieczenia materiałów powodują, że są one szczególnie warte rozważenia w przypadku zaplanowanych wcześniej prac. Wypożyczenie minidźwigfu na np. tydzień sprawi, że można nie tylko w pełni bezpiecznie przetransportować szkło czy rozebrać elementy konstrukcyjne, ale połączyć to z innymi pracami zakładającymi unoszczenie dużych ciężarów wraz z przemieszczeni8em się maszyny.

DODATKOWE INFORMACJE

Skontaktuj się
z nami już teraz!

    Voglio iscrivermi alla newsletter Jekko e/o ricevere vostre informative