Aktualności

16.07.2019

SPX532: nowa generacja mini-żurawi

Dzięki SPX532 mini żuraw jest jeszcze bardziej intuicyjny i wydajny

 

Przedstawiamy SPX532, nowy model mini żurawia Jekko, który oznacza zmianę między starym a nowym systemem projektowania. Bardziej intuicyjny, nowoczesny i łatwy w użyciu mini dźwig.

Mini dźwig Jekko „dorasta” i przyjmuje zupełnie nowy kierunek, w którym koncepcje takie jak prostota, natychmiastowość, wydajność  spotykają się w jednym urządzeniu.

Mówimy o nowym SPX532 - opracowanym przez włoską firmę, międzynarodowego lidera w sektorze mini dźwigów – który łączy ważne innowacje, takie jak najnowocześniejszy system stabilizujący, zaawansowany system elektroniczny i hydrauliczny, większa łatwość użytkowania, większy udźwig, zaktualizowany projekt oraz nowy i przyjazny dla użytkownika pilot zdalnego sterowania.

"Nowy projekt SPX532 jest wynikiem wysłuchania dokładnych potrzeb coraz większego i stale rozwijającego się rynku, jakim jest specjalny transport - wyjaśnia kierownik ds. Eksportu Jekko Alberto Franceschini - Nasze pionierskie doświadczenie zdobyte w ciągu dwudziestu lat w sektorze mini dźwigów w połączeniu z obszerna wiedza na temat sektora żurawi montowanych na ciężarówkach pozwoliła Jekko opracować produkt, który łączy wyrafinowane rozwiązania stosowane w świecie żurawi samojezdnych z prostotą i solidnością typową dla żurawi montowanych na ciężarówkach.SPX532 sygnalizuje bardzo ważną zmianę w kierunku projektowania i tworzenia nowych produktów, co nieuchronnie wpłynie na rozwój przyszłych produktów. Maszyny, które są nie tylko innowacyjne, ale także łatwe w użyciu i dostępne dla coraz szerszej bazy klientów".

 

Rezultatem jest najbardziej intuicyjny mini żuraw wszechczasów, gwarantujący wysoką wydajność. Największy mini-żuraw w swoim segmencie, który może przejechać przez pojedyncze drzwi, oferuje znaczny udźwig w stosunku do jego wagi, wymiarów i obszaru stabilizacji. Ważnymi nowymi cechami są hydrauliczny wysięgnik o masie 1 tony, którego maksymalną wysokość, wynosząca 17,3 m, można porównać do żurawia wyższej kategorii, oraz zaktualizowany projekt z bardziej zaawansowanymi i odpornymi materiałami, a więc kolumna wzmocniona dwoma tłokami i miski olejowej, która nie jest już z włókna szklanego, ale ze stali.

NOWE POZIOMY WYDAJNOŚCI

SPX532 wyróżnia się maksymalnym udźwigiem 3,2 tony. Największą nową funkcją jest możliwość podnoszenia za pomocą zarówno haka jak i wciągarki.

System stabilności został zaktualizowany tak, że obroty zmieniają się od 0 ° do 90 ° dla każdego wysięgnika (poprzednio 0 ° do 45 °); możliwe jest również dostosowanie kąta nachylenia wysięgnika. Pozwala to na więcej obszarów stabilizacji i więcej obszarów roboczych, dzięki czemu żuraw może pracować w warunkach, które nigdy wcześniej nie byłyby możliwe, a wszystko to dzięki innowacyjnemu, ale prostemu systemowi czujników.

NOWA POZYCJA JIB

Położenie wysięgnika w pozycji spoczynkowej znajduje się początkowo wewnątrz kolumny, a wysięgnik można łatwo zainstalować dzięki nowatorskiemu systemowi zaczepienia. Oznacza to znaczne skrócenie czasu montażu i demontażu wysięgnika. Operator może zatem zdecydować się na przechowywanie wysięgnika na trzy sposoby: wysięgnik spoczywa na kolumnie, na ziemi lub spoczywa pod głównym ramieniem. Pierwsze dwa sposoby umożliwiają operatorowi pracę z ramieniem głównym, ostatni z zainstalowanym wysięgnikiem, z wielką zaletą polegającą na tym, że nie trzeba go odkładać do czasu zakończenia pracy (jak było to konieczne w poprzednich wersjach). Dzięki podwójnej pompie wysięgnik pozwala na jednoczesne korzystanie z funkcji przedłużenia i kąta, co zapewnia większą elastyczność i precyzję.

NOWY SYSTEM HYDRAULICZNY

SPX532 jest wyposażony w zaawansowany układ hydrauliczny, który umożliwia żurawowi płynne i niezwykle precyzyjne ruchy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu cyfrowej pompy hydraulicznej, która wraz z elektroniką sterującą i intuicyjnym pilotem zdalnego sterowania umożliwia aktywną dynamiczną kontrolę ruchów żurawia, dzięki czemu operator może wybrać idealną metodę pracy w oparciu o wymagania miejsca.

PRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKA ZDALNE STEROWANIE RADIOWE

Nowy pilot radiowy Jekko został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika. Wszystkie funkcje mini dźwigów można aktywować lub dezaktywować bezpośrednio za pomocą pilota radiowego, używając selektorów, które łączą się z intuicyjnymi ekranami. Cztery różne konfiguracje można wybrać za pomocą pilota zdalnego sterowania, aby ułatwić pracę operatorowi i kierować różnymi operacjami: pick & carry, żuraw, wyciąganie i opuszczanie wysięgników, pasy i obracanie poprzecznicy.

SILNIK: OBUDOWA AKUMULATORA I DIESLA / ELEKTRYCZNA

Zawsze zwracając uwagę na kwestie środowiskowe, Jekko oferuje najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie w zakresie baterii litowych, będące owocem pięcioletnich inwestycji i badań. SPX532 jest dostępny w „przyjaznej dla środowiska” wersji baterii litowej, najwyższej klasy pod względem trwałości i prędkości ładowania. Alternatywnie, SPX532 jest wyposażony w silnik wysokoprężny połączony z jednofazowym (220 V - 2,2 kW) lub trójfazowym silnikiem elektrycznym (400 V - 5,5 kW). W zależności od miejsca pracy i wymagań, operator może łatwo przełączać się z jednego rozwiązania na drugie ze znaczną elastycznością użytkowania.

TELEMETRIA

Dzięki systemowi J-Connect i wykorzystaniu karty SIM, SPX532 może być podłączony do Internetu. Dzięki specjalnie utworzonemu portalowi żuraw może być monitorowany zdalnie przez klienta, sprzedawcę i personel pomocy technicznej Jekko.

PRZEWAGA KONKURENCYJNA

Dzięki licznym innowacjom SPX532 cieszył się już dużym zainteresowaniem podczas ostatniej edycji Bauma w 2019 roku. To, że jest to prosta i intuicyjna maszyna, czyni ją idealną zarówno dla użytkowników końcowych, jak i flot wynajmujących.

Jest to najbardziej wydajny na rynku żuraw jednodrzwiowy (o szerokości mniejszej niż 80 cm), który może być używany do pracy zarówno w przestrzeniach zamkniętych, w szczególności na rynku szkła, jak i na otwartych przestrzeniach w sektorze konserwacji przemysłowej i budownictwa.

"Będzie to najbardziej wydajna maszyna jednodrzwiowa na rynku - wyjaśnia Diego Tomasella, dyrektor generalny Jekko - SPX532 to pierwszy mini żuraw stworzony w ramach projektu w celu zaktualizowania całej gamy, a wynik ten jest możliwy dzięki zastosowaniu zaawansowanych  materiałów i łatwo kontrolowanej elektronice. Nasze rynki odniesienia to przede wszystkim Niemcy, Holandia i Belgia, a następnie Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Azja, Bliski Wschód i Ameryka. Oczekiwania są wysokie, a liczne zamówienia otrzymane już na Baumie potwierdzają, że zmierzamy we właściwym kierunku".

 

Charakterystyka JEKKO SPX532:

• Wymiary: 3255 x 770 x 1960 mm
• Maksymalny udźwig: 3200 kg
• Waga: 2350 kg (bez opcji)
• Silnik: D902-E4B diesel + silnik elektryczny jedno- i trójfazowy + akumulator
• Maksymalna wysokość (z wysięgnikiem): 17,3 m
• Maksymalny zasięg (z wysięgnikiem): 14,8 m
• Obracanie: ciągły 360 °

więcej

10.06.2019

Będziemy na konferencji Maintech!

11 czerwca w hotelu Ibis Styles we Wrocławiu odbędzie się Maintech - konferencja o technologii utrzymania ruchu. Na evencie będzie można spotkać dyrektorów, kierowników technicznych, inżynierów serwisu, mechaników oraz diagnostyków.

Będziemy także my z naszą prelekcją - poprowadzi ją nasz kierownik działu sprzedaży, Radosław Szczęsny. Zacznie się ona o 14:30 na sali konferencyjnej C. Tematem prelekcji będzie nasza działalność i rozwiązania związane z mini żurawiami w branży utrzymania ruchu. Serdecznie zapraszamy!

więcej

12.03.2019

Jekko na targach BAUMA

Główny oddział Jekko ponownie (trzy lata po ostatniej wystawie) stanie się wystawcą na targach Bauma, aby opowiedzieć zupełnie nową historię, w której nowe produkty i technologie odgrywają wiodącą rolę. Reżyser jest taki sam: młoda firma, której celem zawsze było aktywne słuchanie klientów przy jednoczesnym wdrażaniu skutecznych technologii i rzemiosła w nowej gamie produktów, która coraz bardziej staje się innowacyjna, ekologiczna i przyjazna dla użytkownika.

Powierzchnia wystawiennicza Jekko to teren pod gołym niebem, stoisko FS.903/6. Obejmie ono 512 metrów kwadratowych i zaprezentuje wszystkie nowe produkty świata Jekko: nowy JF990, hybrydową wersję modelu SPX1280HYB, pełną elektryczną baterię litową SPX532, minipickery MPK06 i MPK12, które są przełomem w sektorze utrzymania ruchu. Pokażemy także nowy i przyjazny dla użytkownika interfejs radiowych pilotów i innowacyjny system telemetryczny J-Connect dla wszystkich nowych mini żurawi Jekko.Bauma będzie platformą startową dla nowej linii produktów, która obejmie małą wizytówkę z produktami na sprzedaż, takimi jak redukcja skali maszyny Jekko. Zostanie utworzony obszar J-Connect dla dealerów i odwiedzających, którzy będą spotykać się i analizować koncepcje telemetrii i interfejsu użytkownika.

Nowe produkty i technologie będą prezentowane w celu pokazania coraz bardziej innowacyjnej, ekologicznej i przyjaznej dla użytkownika gamy produktów.

więcej

26.02.2019

Oferta pracy - Operator mini żurawi

Firma JEKKO Polska Sp. z o. o. zajmująca się dystrybucją mini żurawi poszukuje pracownika na stanowisko:
Operator mini żurawi


Wymagania:


• prawo jazdy – kat. B, mile widziane B+E
• dobra dyspozycja psychofizyczna
• gotowość do pracy w delegacjach
• komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
• wysoka kultura osobista
• umiejętność planowania i organizacji pracy
• zaangażowanie w wykonywaną pracę
Mile widziane:
• znajomość mechaniki i elektryki;
• znajomość hydrauliki siłowej;
• uprawnienia kat. IIŻ
• doświadczenie w serwisowaniu i przeglądzie dźwigów spalinowych i elektrycznych;
• doświadczenie przy montażu stolarki otworowej

Oferujemy:


• Stałe zatrudnienie (umowa o pracę) w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
• Atrakcyjne wynagrodzenie oraz premię zależną od wyników pracy
• Ubezpieczenie na życie


CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres:

rekrutacja@jekko.com.pl

Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

więcej

21.02.2019

Relacja z targów BUDMA 2019

W dniach 12 - 15 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwały targi BUDMA, na których byliśmy.

Nasze stoisko 44A znajdowało się w pawilonie nr 8. W trakcie czterech dni odwiedziło nas kilkadziesiąt osób, z którymi mogliśmy porozmawiać i którzy byli zainteresowani naszymi mini żurawiami. Bardzo duże wrażenie zrobił na nich przegubowy żuraw gąsienicowy JF545, którego na targach odwiedzający mogli zobaczyć pierwszy raz.

Dźwig ten może podnieść 15,5 tony, a jego zasięg wynosi 28 m. Na BUDMIE był znami również nasz flagowy mini zuraw, czyli SPX424. Mamy na nadzieję, że kontakty zdobyte na wydarzeniu przerodzą się w udane współprace, o co zadbamy. Cieszymy się także z informacji zwrotnej jaką niektórzy z Was zostawili po BUDMIE na naszym profilu na Facebooku.

 

więcej

28.01.2019

Będziemy na BUDMIE

W dniach 12-15 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się 28. edycja Międzynarorowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, na których będziemy. Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia nas na stoisku 44A w pawilonie nr 8. Będzie to bardzo dobra okazja, żeby zobaczyć nasze mini żurawie i dowiedzieć się więcej na ich temat.

więcej

09.01.2019

SPK60 zdobywa nagrodę LLEAP Award jako innowacyjny dźwig

Magazyn "Lift and Access" w grudniu 2018 roku ogłosił zwycięzców 13. edycji nagród ,,Leadership in Lifting Equipment and Aerial Platforms’’ (LLEAP), które uznały żuraw gąsienicowy SPK60 za najbardziej innowacyjny dźwig w branży podnoszenia i przenoszenia.

Cieszymy się z otrzymania tej nagrody przyznanej przez panel ekspertów, którzy ocenili zgłoszenia i produkty w oparciu o innowacyjne cechy i technologię, postrzeganą wartość, produktywność i ogólne korzyści dla branży.

SPOJRZENIE NA SPK60

SPK60 narodził się jako teleskopowy żuraw gąsienicowy z kabiną do użytku głównie w zamkniętych i trudnych miejscach, gdzie wymagana jest precyzja na poziomie milimetra i kontrolowane ruchy. Ta formuła okazała się wielkim sukcesem, dając rynkowi coś, czego mu brakowało.

Gwarantując niezwykłe osiągi i świetne wyczucie operatora, SPK60 nadaje się zarówno do precyzyjnych manewrów w ciasnych i zamkniętych przestrzeniach, jak i do operacji podnoszenia i przenoszenia w trudnym terenie. Z tego powodu SPK60 może być eksploatowany w przestrzeniach wewnętrznych poprzez wykorzystanie wysięgnika i pilota radiowego, a także na dużych budowach z operatorem w kabinie, gdzie dzięki rozłożonym gąsienicom SPK60 zwiększa swój udźwig w porównaniu do podobnych maszyn.

Oprogramowanie pozwala elektronicznie sterować żurawiem bezpośrednio za pomocą zdalnego sterowania radiowego, gdzie wszystkie dane robocze są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Żuraw jest również wyposażony w rozsuwane gąsienice bez stabilizatorów, które mogą unieść do 3 ton w trybie Pick & Carry i 6 ton w trybie statycznym. Różne wysięgniki i narzędzia są dostępne i całkowicie zintegrowane z maszyną: operator może samodzielnie montować i demontować komponenty i akcesoria.

Mini-żuraw jest niezwykle łatwy w transporcie i ma jedynie 5,8 m długości, co ułatwia jego rozładunek z ciężarówki.

więcej

24.10.2018

Szkolenie we Włoszech

We wrześniu grupa serwisantów zatrudnionych w Jekko Polska  została zaproszona na szkolenie do siedziby głównej Jekko w  Colle Umberto we włoskiej prowincji Trevisio. W ciągu kilku intensywnych dni szkoleniowych serwisanci uzupełnili i utrwalili wiedzę oraz doszlifowali umiejętności niezbędne w ich codziennej pracy. Dzięki  szkoleniu klienci mogą  być pewni długotrwałej funkcjonalności i jakości urządzeń oraz serwisu na najwyższym poziomie.

Wiedza zaczerpnięta u źródła

Przedstawiciele polskiej firmy Jekko działających w branży mMini żurawi dzięki szkoleniu we Włoszech dołączyli do grona  światowej klasy serwisantów. Pierwsze dwa dni szkolenia obejmowały naukę  z zakresu działania oraz praktyczną naprawę serii SPX312 oraz SPX424 Dodatkowo, zespół poznał fabrykę, dzięki czemu jego członkowie szczegółowo rozszerzyli swoją wiedzę na temat min żurawi.

 

Poniżej wypowiedź naszego serwisanta Adriana Rysmana:

Podczas szkolenia skupiliśmy się głównie na podwyższaniu standardu i jakości świadczonych usług, jak również skrócenia czasu ich realizacji. Ten ostatni element jest dla naszych klientów bardzo ważnym kryterium. Kilkudniowy przestój urządzenia oznacza duże wymierne, staraty dla właściciela. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na szybkie i sprawne usuwanie awarii.

Umiejętności potwierdzone certyfikatem

W trakcie kolejnych dni szkolenia serwisanci zapoznali się szczegółowo z Serią SPX 1040.  Prowadzący omówił zasadę działania urządzenia oraz techniki programowania - Jednym z istotniejszych punktów szkolenia była możliwość szczegółowego poznania wszelkiego typu schematów między innym hydrauliczne, elektryczne czy kalibracji żurawia. Dowiedzieliśmy się również tego, jak w szybki i prosty sposób rozwiązać awarie, które choć rzadko występują w naszych sprzętach, to warto mieć na ten temat wiedzę - mówi A. Rysman

Dodatkowo, serwisanci poznali teżz nowości wprowadzane przez włoski koncern. Mowa o nowym modelu JF365, który od chwili wprowadzenia na rynek, budzi duże zainteresowania klientów.

Kadra z Wolsztyna miała okazję skorzystać z wiedzy doświadczonych pracowników włoskiego oddziału. Uczestnicy wrześniowego szkolenia  od kuchni poznali techniki powstawania nowoczesnych mini żurawi. Warto zaznaczyć, że serwisanci firmy Jekko dzięki odbytemu szkoleniu we włoskiej siedzibie producenta mogą zagwarantować swoim klientom serwis na światowym poziomie. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty marki Jekko.

 

więcej

11.09.2018

Lekki i potężny, nowy JF365

Po sukcesie JF545, debiutuje nowy, jeszcze bardziej konkurencyjny, lepiej działający i lżejszy, dzięki braku przeciwwagi, model.

Innowacyjna i rewolucyjna firma Jekko nie wykazuje oznak zatrzymania, a po komercyjnym sukcesie JF545 rynek widzi pojawienie się nowego JF365. Model, który ponownie interpretuje koncepcję swojej "wielkiej siostry", ale stawia nowe wyzwania pod względem wydajności, kompaktowego rozmiaru, wielu aplikacji i wszechstronności.

JF365 reprezentuje dalszą ewolucję gatunku: jest jeszcze bardziej konkurencyjny pod względem zwartości i osiągów, dzięki braku przeciwwagi.

"Po sukcesie JF545 - wyjaśnił Alberto Franceschini, kierownik sprzedaży w firmie Jekko - postanowiliśmy utrzymać ten sam format i tę samą konfigurację, zastępując element dźwigu jednym z najlepszych sprzedawców Fassi, JF365, który działa w taki sam sposób, jak 545, ale bez zdejmowanej przeciwwagi, co powoduje, że bardziej kompaktowy i lżejszy dźwig zapewnia taką samą wydajność."

Zredukowana masa i wymiary JF365 pozwalają działać w ciasnych przestrzeniach, takich jak centra miast, w sektorze przemysłowym, w wąskich miejscach pracy lub w szczególnych sytuacjach podnośnikowych w pobliżu ścian, ponieważ obrót ogranicza się do obszaru maszyny bez dużej przeciwwagi.

JF365 ma stałą podstawę o ładowności 3 ton. Oferuje takie same opcje, jak JF545: proporcjonalny sterownik radiowy, aktywację hydrauliczną akcesoriów, kontrolę stabilności z nieskończonymi możliwościami stabilizacji, 1 mniejszy i lżejszy wysięgnik, który umożliwia instalację platformy na ramieniu głównym.

więcej

31.08.2018

20 mini żurawi Jekko SPX424 dla Boels Rental!

Jekko i europejski lider rynku wynajmu - firma Boels, podpisali umowę na dostawę dla 20 jednostek modelu SPX424.

Zaprezentowany w lutym 2017 r. podczas spotkania technicznego i handlowego dla firmy Boels, pierwszy SPX424 został już dostarczony. Kolejne 20 jednostek zostaną dostarczone wkrótce. Stworzą one kategorie mini żurawi w ramach floty firmy.

Pan Alberto Franceschini (nasz kierownik ds. Sprzedaży) wyjaśnia powody, dla których najlepiej oceniana firma, jak Boels, zaufała nam: "będąc najbardziej skutecznym, SPX424 wyróżnia się najlepiej sprzedającym mini żurawiem, który przechodzi przez pojedyncze drzwi. Wyposażony w silnik wysokoprężny i elektryczny, posiada hydrauliczny wysięgnik do 15 m wysokości, automatyczny system stabilizacji, Plug & Play i automatyczne rozpoznawanie narzędzi, intuicyjny interfejs graficzny z 14 dostępnymi językami - wszystko w pełnej zgodności z regulacją N1300. Wszystkie te cechy i wiele innych elementów stawiają Jekko na pozycji lidera w branży pod względem bezpieczeństwa i przyjazności dla użytkownika ".

Łatwo zrozumieć, dlaczego Boels zdecydował się polegać na doświadczeniu Jekko, wybierając żuraw, który jest w stanie spełnić najróżniejsze wymagania robocze: konstrukcję i budynek, instalację mechaniczną, obsługę szkła i drewna, konserwację przemysłową itp.

więcej

20.08.2018

Prezentacja JF365 na IAA 2018

IAA 2018 to jedna z największych międzynarodowych wystaw w branży transportowej i przemysłowej.

Odbywająca się po raz 67 edycja w Hanowerze w dniach 20-27 września, IAA jest organizowany przez VDA (niemieckie stowarzyszenie przemysłu samochodowego).

Na targach w Hanowerze zaprezentujemy na stoisku Fassi M 51, nasz najnowszy produkt z serii JF: JF365, który powiększa gamę żurawi gąsienicowych wprowadzonych na rynek w 2017 roku.

JEKKO JF365 Główne cechy:

 • Wymiary: 1,79 x 5,45 x 2,66 m
 • Max SWL: 11,5 tony
 • Masa (z Jib): 13.200 kg
 • Silnik: diesel Kubota 55,4 kW + trzy pase silnik elektryczny 13 kW
 • Maksymalna wysokość (z Jib): 29 m
 • Maksymalna długość (z Jib): m 26,5 m
 • Obrót: 360 °

więcej

23.04.2018

Jekko na targach Intermat 2018 w Paryżu

Po raz pierwszy będziemy uczestniczyć w targach Intermat na stoisku E5-M-026 Fassi France.

Od 23 do 28 kwietnia (otwarcie codziennie od 9:00 rano do 18:00.) Jekko będzie uczestniczyć w targach Intermat 2018 w Paryżu, Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Infrastruktury, obok marek Grupy Fassi'S, Fassi Gru i Marrel.
 
Odbywające się co trzy lata paryskie wydarzenie jest wiodącym wydarzeniem dla całej branży, skupiającym wszystkich najbardziej wykwalifikowanych profesjonalistów w branży budowlanej i robót publicznych; w rzeczywistości stanowią oni ponad 50% spośród 100 najważniejszych firm budowlanych na świecie.
 
Jekko zaprezentuje 3 modele na wystawie na stoisku naszego francuskiego dystrybutora Fassi France (E5-M-026) w strefie zewnętrznej: model SPX424 mini żuraw gąsienicowy ze stabilizatorami - łatwy w transporcie i zwrotny, jego konfiguracja nie zajmuje dużo czasu - i jest praktycznym systemem podnoszącym, który oszczędza czas, jednocześnie zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i udźwigu. Z drugiej strony przegubowy żuraw gąsienicowy JF40 to przegubowy żuraw samochodowy z własnym napędem gąsienicowym, to przyszłość żurawi gąsienicowych. Wreszcie, nowa ładowarka wielozadaniowa JML25, samopoziomująca się platforma transportowa z gąsienicami  to wyjątkowa innowacja.

Specyfikacja techniczna wystawianych modeli firmy Jekko
 
SPX424

 • Maksymalny udźwig: 2400 kg
 • Długość wysięgnika: 2,6 - 8,5 m
 • Obrót: 360 °
 • Silnik: Kubota 20 KM Diesel i 3-fazowy silnik elektryczny
 • Waga: 2230 kg
 • Wymiary całkowite: 3150 x 780 x 780 x 1950 mm

  JF40
 • Maksymalny udźwig: 2500 kg
 • Długość wysięgnika : 6,8 m
 • Obrót: 330 °.
 • Silnik: Yamaha 10,4 KM i jednofazowy silnik elektryczny
 • Waga: 1500 kg
 • Wymiary całkowite: 2380 x 780 x 1815 mm

  JML25
 • Maksymalna waga transportowa: 2500 kg
 • Silnik: 180Ah-48V zasilany baterią i silnik elektryczny
 • Waga: 1800 kg
 • Wymiary całkowite: 2400 x 1100 x 740 mm

Więcej o targach Intermat

Ostatnia edycja zgromadziła 1500 wystawców, z których 70%  przybyło z 40 różnych krajów. Targi odwiedziło ponad 183 000 operatorów ze 167 krajów. Sprzęt i produkty podzielone są na cztery kategorie: Roboty ziemne i Rozbiórka; Drogi, minerały i fundamenty; Budynki i sektor betonowy; Podnoszenie, przenoszenie i transport.
 
Mobilność, mieszkalnictwo, energia, cyfryzacja, zatrudnienie: to są główne wyzwania, które sprawiają, że sektor budowlany i infrastrukturalny jest jednym z głównych czynników transformacji regionalnej pod względem gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Intermat jest liderem na tym szybko rozwijającym się rynku i uczynił innowacje i nowe technologie jedną z osi rozwoju edycji 2018. Wszystkie te wartości są szeroko podzielane przez Grupę Fassi, a szczególności przez Jekko.

więcej

17.04.2018

Mini żuraw Jekko eco z akumulatorem

Jekko mocno wierzy w koncepcję żurawi z zasilaniem akumulatorowym z niewielkim wpływem na środowisko. Z tego powodu dostarczamy mini-żurawie elektryczne "ECO" zasilane baterią, działające w ten sam sposób jak żurawie zasilane olejem napędowym lub benzynowym. Jesteśmy jedynym producentem mini żurawi, który dostarcza także mini-żurawie zasilane baterią litowo-jonową o doskonałej cenie i użyteczności.

Mini-dźwigi akumulatorowe są idealne do pracy w zamkniętych pomieszczeniach bez zanieczyszczeń.

Jak długo wytrzymują standardowe baterie w maszynach?

Kiedy należy je naładować?Żywotność baterii zależy od cykli roboczych. Gdy SPX312C + i SPX424C + są ustabilizowane, mogą być podłączone do źródła zasilania i mogą zacząć działać w zwyczajny sposób. Ładowarka jest przeznaczona do ładowania akumulatorów podczas pracy żurawia i zapewnia pełny 8-godzinny dzień pracy. Nie pozwól, aby bateria rozładowała się całkowicie przed ponownym ładowaniem, aby zapobiec utracie pojemności baterii. Jeśli mini-żuraw pracuje stale przy odłączonej ładowarce, szacowany czas działania wynosi 2-3 godziny. Czas ładowania waha się od 10 do 15 godzin (dźwig zwykle zaczyna się ładować w ciągu nocy, aby maszyna była gotowa do pracy następnego dnia rano). W przypadku wersji LITHIUM żywotność i wydajność są około 2/3 razy wyższe, a czasy ładowania są do 2/3 razy niższe.

więcej

19.01.2018

Będziemy na targach budowlanych Budma!

W dniach 31.01 - 02.02 będziemy na targach budowlanych BUDMA, które odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jako Viavac i Jekko będziemy tam na stoisku nr. 33 w pawilonie 8. Podczas trwania targów będzie można uzyskać rabat nawet do 20% na nasze mini żurawie. W trakcie wydarzenia będziemy prezentować model SPX1040 z manipulatorem hydraulicznym i możliwością sterowania pilotem, a także SPX312.

Promocja z rabatami trwa do 31.03.2018 roku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo, telefonicznie lub na samym wydarzeniu.

więcej

15.12.2017

Nowy JF545, ewolucyjne doskonalenie modelu.

Ostatnia nowość w rodzinie produktów Jekko, która rewolucjonizuje tradycyjny system podnoszenia umieszczając na gąsienicach to, co wcześniej było zawsze montowane na wózku: przegubowy żuraw.

Mariaż dwóch różnych koncepcji w branży urządzeń do podnoszenia, otwierający nowe horyzonty i oferujący nowe możliwości zastosowania. To ta perspektywa dała początek koncepcji nowej maszyny Jekko JF545. Model ten został niedawno zaprezentowany na rynku z jasno określonym celem: zbliżenia i przekształcenia branży mini dźwigów i dźwigów przegubowych. Nowy JF – zaprojektowany przez włoską spółkę z Treviso, światowego lidera w produkcji mini dźwigów, we współpracy z Fassi – zmienia tradycyjny system podnoszenia wstawiając na gąsienice to, co do tej pory zawsze było naturalnie montowane na wózku - przegubowy żuraw.

Jak zwykle, gdy zmienia się perspektywa,można dostrzec całkowicie nowe obszary, możliwości, potencjał oraz nieograniczone zastosowania dla urządzenia, które łączy w sobie najmocniejsze strony różnych maszyn.

„Kultura budowania mini dźwigów” – wyjaśnia Diego Tomasella, Dyrektor Generalny Jekko – „robi ważny krok w kierunku dźwigów przegubowych, dzięki zaprezentowaniu tego innowacyjnego produktu, który jest prosty w użyciu iznajduje się w zasięgu szerszego rynku, ciągle szukającego nowych rozwiązań, zwłaszcza w obszarze utrzymania urządzeń i serwisu, w coraz bardziej kompleksowym kontekście logistycznym i środowiskowym”.

więcej

30.05.2017

II Międzynarodowy Zjazd Dealerów

Drugi zjazd dealerów Jekko odbył się w dniach 18 i 19 maja 2017 r.

Dealerzy z całego świata przyjechali do miejscowości Jesolo we Włoszech, nadmorskiego miasteczka oddalonego o 45 minut od siedziby naszej firmy.

Celem spotkania było osiągnięcie harmonii w grupie dealerów, stworzenie warunków do dzielenia się doświadczeniami, a w rezultacie poszerzenie wzajemnej wiedzy. Cel ten został osiągnięty ze względu na uczestnictwo wszystkich 30 dystrybutorów (60 osób) z całego świata.

W pierwszym dniu spotkania podsumowaliśmy obecną sytuację na rynku mini dźwigów oraz określiliśmy tendencje rynkowe na kolejne 5 lat. Zaprezentowaliśmy również trzy nowe dźwigi JF, przegubowe żurawie gąsienicowe realizowane we współpracy z firmą Fassi.

Wieczorem wszyscy uczestnicy zjazdu wraz z zespołem Jekko zjedli kolację na łodzi, pływając po weneckich kanałach.

Podczas drugiego dnia dystrybutorzy mieli okazję zwiedzić nasz nowy zakład produkcyjny. Zakład Godega di S.U., który ma być wykorzystywany jako dział montażu, zajmuje powierzchnię 12 tys. metrów kwadratowych (w tym 4 tys. pod dachem), powiększając teren zakładu w Colle Umberto, gdzie mieści się głównasiedziba firmy z biurami administracyjnymi i handlowymi oraz dział stolarni.

Podczas prezentacji mieliśmy okazję przedstawić nowe modele JF-545, JF-30, JF-40, jak również nowy MPK-05.

Zjazd zakończył się wspólną kolacją wszystkich dealerów w klubie Jesolo.

Spotkanie okazało się niespodziewanym sukcesem: wszyscy dealerzy wykazali duże zaangażowanie i entuzjazm biorąc udział w pracach zaplanowanych na te 2 dni i prezentując realny optymizm, również jeśli chodzi o przyszłość Jekko.

więcej

Kontakt Skontaktuj się z naszym oddziałem w Wolsztynie.

JEKKO Polska Sp. z o.o.

Adres:
ul. Przemysłowa 2
64-200 Wolsztyn

Telefon kontaktowy:
+48 68 347 58 58

E-mail:
jekko@jekko.com.pl 

Newsletter

Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco!