Aktualności

06.02.2022

Niesamowite możliwości mini żurawi, czyli jak małe maszyny zapewniają wiele możliwości

Mini żurawie to w branży budowlanej czy montażowej połączenie dwóch - jakże różnych - sfer. Z jednej strony ich kompaktowe często wymiary perfekcyjnie odpowiadają potrzebom działania na ograniczonej powierzchni. Z drugiej, zastosowana w nich technologia użytkowa sprawia, że imponują udźwigiem oraz stabilnością. Jakie są możliwości mini żurawi? Nawet nie wchodząc w specyfikę meandrów technicznych można stwierdzić jednoznacznie, iż po prostu są one coraz większe.

Potencjał mini żurawi niewątpliwie może zaskakiwać. Przy swojej budowie, możliwości techniczne tych miniaturowych dźwigów budowlanych okazują się bowiem imponujące. Jakie cechy mini żurawi można uznać za szczególnie ciekawe w kontekście ich wykorzystania?

Udźwig mini żurawi

To, jak duży ciężar może podjąć mini żuraw jest kwestią kluczową we wszystkich zastosowaniach budowlanych. Oczywiście największe znaczenie w tym kontekście odgrywa budowa oraz masa własna urządzenia, które fizycznie musi sprostać ponadprzeciętnie dużym obciążeniom przypadającym zarówno na elementy konstrukcyjne jak i np. płaszczyzny przylegające do powierzchni. Niewielkie dźwigi są w stanie podjąć ciężary zarówno na poziomie 200 lub 300 kilogramów jak i nawet kilku ton. Szczegółowe parametry uzależnione są od specyfiki wykonania mini żurawia oraz innych właściwości technicznych. Trudno więc jednoznacznie generalizować udźwig mini żurawi, ponieważ - jak pokazuje przykład maszyn Jekko - ich potencjał jest bardzo zróżnicowany i idealnie można go dostosować do bieżących oczekiwań. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by wybrać zarówno najmniejszy zmieni żurawin jak i model nieco większy co przekłada się na lepsze wyniki udźwigu.

Miarę mini żurawi

Wymiary mini żurawi mogła zdecydowanie zaskoczyć. Z założenia wiadomo że są one niewielkimi maszynami. Często jednak bywa tak, że dopiero podczas realizacji konkretnego zlecenia i porównania dźwiga tego elementu do konstrukcji urządzenia, widać jak duże są różnice między elementem a żurawiem. W większości przypadków mini żurawi tworzone są z myślą o minimalizacji. Maszyny mają cechować się dużą mobilnością łatwością ich transportu. Dzięki temu często bywa tak, że niewielkie mini żurawie mogą być transportowane na relatywnie małych przyczepkach. Kompaktowe rozmiary mini żurawi budowlanych w wielu przypadkach pozwalają również na to, by np. transportować je na górny poziom wykorzystując do tego standardowe windy towarowe.

Wysokość działania mini żurawi

Bardzo ważną kwestią dla operatorów oraz osób planujących pracę mini żurawi jest nie tylko ich udźwig, ale również możliwości operowania na wysokich pułapach. Tego rodzaju nośność urządzeń zazwyczaj jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Osoby decydujące się na wynajem mini żurawi mogą jeszcze przed wyborem sprawdzić, do jakiego pułapu sięgają urządzenia przy wykorzystaniu maksymalnie rozciągniętych ramion i z na przykład zakończeń hakowych. W wielu przypadkach wartość ta przekracza nawet 20 m. W efekcie okazuje się, że niewielkie dźwigi o kompaktowych rozmiarach charakteryzują się bardzo dużą rozpiętością działania. Niezbyt duży dźwig zapewnia podjęcie na wysokości, która pozwala na w pełni swobodne operowanie na placu budowy.

Możliwości te doskonale sprawdzają się podczas wszelkich zadań realizowanych na obszarach, które są trudno dostępne dla innych maszyn. Jak pokazuje praktyka, mogą swobodnie operować no terenie górzystym i nierównym. Systemy zabezpieczające pozwalają również na ich wykorzystywanie po ulokowaniu na podłożu grząskim i skłonnym do miejscowego zapadania.

Zróżnicowane akcesoria

Mini żurawie najczęściej postrzegane są przez pryzmat podnoszenia i utrzymywania danego produktu przy założeniu, że ten jest zdecydowanie cięższy od standardowych obciążeń. Nie można jednak mini żurawi sprowadzać wyłącznie do wyposażenia takiego jak przyssawki, które zapewniają w pełni bezpieczne unoszenie oraz operowanie poszczególnymi elementami. Jak pokazują przykłady maszyn jJekko, operowanie w ten sposób możliwe jest zarówno w przypadku elementów metanowych jak ich kruchych oraz wrażliwych tafli szkła. Idzie to w parze z innymi elementami wpływającymi na ogólną ocenę możliwości mini żurawi. Przykładem są specjalistyczne gąsienice, których zastosowanie wpływa na większą stabilizację maszyny. Może pracować na przykład na nietypowym podłożu, co jest szczególnie ważne podczas realizacji zadań budowlanych. Ciekawym rozwiązaniem jest również coraz wyraźniejsze sięganie po możliwości automatyzacji. Dotyczy to przede wszystkim opcji zdalnego sterowania mini żurawiami. Wśród nietypowych możliwości mini dźwigów należy również wskazać swoiste systemy automatycznej samokontroli. Dzięki stosowanemu oprogramowaniu, nowoczesne maszyny analizują obsługiwany ciężar tak, by pod żadnym pozorem nie przekroczyć granicznych danych zaakceptowanych przez producenta.

więcej

21.11.2021

Który mini żuraw jest najlepszy do szyb?

Mini żurawie do szyb zapewniają wszystko to, coś szczególnie cenne podczas pracy z taflą na placu budowy. Z jednej strony to dużo możliwości udźwigu, z drugiej - pełna mobilność, a z trzeciej - precyzja i gwarancja utrzymania ciężkich wrażliwych elementów.

Mini żurawie, czyli niewielkie dźwigi mogące operować na ograniczonym obszarze to urządzenia wyjątkowo cenny w kontekście pracy ze szkłem. Nie dotyczy to wyłącznie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, przenoszenia i podnoszenia tylko i wyłącznie samej tafli rozumianej jako element stolarki okiennej. Możliwości mini żurawi wykorzystywane są zdecydowanie szerzej. Dotyczy to również szklanych balustrad czy materiałów wykorzystywanych do ochrony krawędzi schodów. W efekcie trudno nie zwrócić uwagi na fakt, że dobre mini żurawie to maszyny o wyjątkowe szerokich możliwościach technicznych, a jednocześnie urządzenia coraz mniejsze i lżejsze.

W ten sposób mini żurawie idealnie wpisują się wyraźnie rozwijające się trendy mieszkaniowe. Dzięki temu że producenci elementów szklanych zapewniają coraz ciekawsze rozwiązania, duże przeszklenia i elementy przeszklenia idealne do domów nowoczesnych mieszkań, pojawiało się pytanie o to jak zorganizować transport oraz montaż tego rodzaju produktów. Są one z jednej strony ciężkie, z drugiej - niezbyt komfortowe do przewozu. Jednocześnie, patrząc na to z trzeciej - kruche i obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia.

Żuraw do szkła - jaki wybrać

Dobre mini żurawie przeznaczone do zadań budowlanych to maszyny uniwersalne, ale też coraz częściej profilowane częściowo pod kątem określonych zadań. Pokazuje to grupa materiałów zaprojektowanych pod kątem pracy ze szkłem. Tego rodzaju mini dźwigi wykorzystują zaawansowane systemy hydrauliki oraz konsekwentnie rozbudowywany zestaw siłowników. W efekcie mini żurawie nowego typu - jak pokazuje oferta Jekko - w imponujący sposób udźwig i precyzję. Specjalistyczne przyssawki umożliwiają utrzymanie dużych płaszczyzn szklanych, a jednocześnie proces podnoszenia i nakładania tego rodzaju elementów dopracowany jest do milimetrów.

Inną cechą, na którą należy zwrócić uwagę zastanawiając się, jaki mini żuraw do szyb wybrać jest ich konstrukcja. To już dziś standard, ale dobre modele muszą charakteryzować się rozszerzoną strukturą podpór przy zachowaniu możliwie najmniejszej wagi. W ten sposób mini żuraw zachowuje lekkość mobilność, a jednocześnie duże możliwości podniesienia produktów dzięki stabilizacji podpór i wytrzymałości masztu.
Oczywiście równie ważną cechą jest moc wciągarki linowej, która powinna być na stałe zintegrowana z konstrukcją maszyny. Jeśli jest inaczej, mini dźwig nie będzie w stanie działać w pełni precyzyjnie szczególnie w przypadku dużego obciążenia. Można wręcz zaryzykować tezę, że operowanie nim będzie w praktyce przypominało standardową pracę typowym urządzeniem podnoszącym, które trudno porównywać pod względem potencjału z dobrymi mini żurawiami

Jakie są mini żurawie do szyb?

Oferta mini żurawi opracowanych pod kątem transportu i montażu głównie szyb jest wyjątkowo szeroka. Patrząc na zestawienie modeli Jekko zauważyć można opcje kompaktowe jak i rozbudowane modele do najbardziej zaawansowanych zadań. Na przykład mini żuraw SPX312 dysponuje masztem o wysokości niespełna 11 m i udźwigiem do 1200 kg. Jest to więc model bardzo kompaktowy, ale niezwykle łatwy podczas manewrów, które można wykonywać pod dachem. Z drugiej zaś strony są też modele o podwyższonych systemach stabilizacyjnych. Przykładem takiego jest mini żuraw Jekko SPX531, którego potencjał działania jest nieporównywalnie większe. Działa on bowiem na wysokości ponad 17 m, a możliwości dźwignięcia przekraczają 3 t.

W praktyce widać więc, że firmy budowlane wykorzystujące mini dźwigi do transportu i montażu szyb mogą idealnie dostosować ich specyfikę do własnych potrzeb. Charakteryzują się one dzisiaj różnymi możliwościami konfiguracji stabilizacji, sporą rozpiętością maksymalnej wysokości roboczej i w większości przypadków kompaktowymi rozmiarami, które zapewniają maksymalną dostępność w ciasnych przestrzeniach.

Gdzie można wykorzystać mini żurawie

Niewielka masa, duży udźwig i specjalistyczna konstrukcja sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mogły pojawić się problem z wykorzystaniem tradycyjnego dźwigu. Przydatne będą tam gdzie szybę trzeba przetransportować na ograniczonej przestrzeni ich ciasnym pomieszczeniu. Nie dotyczy to wyłącznie samego placu budowy. Tafle oraz inne elementy – np. szklane balustrady - transportowane i montowane bywają również w galeriach sztuki i muzeach oraz halach magazynowych, galeriach handlowych czy kościołach.

Warto przy tym pamiętać, że planując pracę przy wykorzystaniu mini żurawi nie trzeba zakładać ich zakupu. Ten jest oczywiście opłacalny w sytuacji, gdy maszyny są wykorzystywane często w szerokim zakresie. Jeśli jednak tego rodzaju prace miałybyśmy odbywać opcjonalnie i relatywnie rzadko w określonych przedziałach czasowych, lepszym rozwiązaniem może okazać się korzystny wynajem lub wypożyczenie mini żurawia. Stąd tak ważne jest poznanie pełnego cennika oraz warunków zarówno sprzedaży jak i leasingu oraz innych form użytkowania mini żurawi do szyb.

więcej

24.10.2021

Dlaczego warto wynająć mini żurawie nie tylko do prac budowlanych?

Mini żurawie, czyli niewielkie dźwigi o wielkich możliwościach całkowicie zmieniły szybkość i bezpieczeństwo prac budowlanych, montażowych czy transportu nietypowych materiałów na ograniczonej przestrzeni. Jeśli spojrzeć na cenę mini żurawi względem ich możliwości technicznych oraz potencjału wykorzystania, łatwo zauważyć jak wielkie są korzyści z ich stosowania. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać wielkie dźwigi można nie tylko kupić ale również wypożyczać. Dlaczego warto zdecydować się między innymi na tę drugą opcję?

Możliwości mini żurawi wydają się być więc wręcz nieograniczone. To niewielkie urządzenia, które pod względem budowy oraz konstrukcji są mniejsze od powszechnie znanych dźwigów samojezdnych. Jednocześnie mini żurawie zaskoczyć mogą wszestronnością zastosowania. Uniwersalność powoduje, że będą równie skuteczne w przypadku transportu dużych płaskich elementów o ponadprzeciętnym ciężarze - a więc na przykład betonowej płyty - jaki podczas przenoszenia delikatnej i kruchej tafli szkła wymagającej wyjątkowej precyzji.

Popularność mini żurawi również efekt ich imponującej mobilności. Są niewielkie, ale gotowe do udźwignięcia produktu ważących setki kilogramów. Idzie to w parze z łatwością operowania nimi na ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu mini dźwigi bez problemu odnajdują się podczas transportu ciężkich elementów wewnątrz budynków.

Na czym polega wynajem mini żurawia?

Wynajęcie mini żurawia to optymalna alternatywa dla jego zakupu. To przedsiębiorca lub osoba zarządzająca danym biznesem doskonale wie, które rozwiązanie stanowi najkorzystniejszą opcję. Zakup mini żurawia oznacza dostęp do urządzenia bez ograniczeń i w każdej chwili. Jednocześnie jednak wariant taki równoznaczne jest z większym wydatkiem. Choć oczywiście stanowi koszt uzyskania przychodu i może być tak ujmowany, w przypadku mniejszych firm może oznaczać bardzo duże obciążenie dla bieżącego budżetu.

Z kolei wynajem mini żurawia jest idealnym rozwiązaniem, gdy maszyna ma być wykorzystane do konkretnego celu. Znając jego czasu okres i przewidując, ile czasu zajmie realizacja danego projektu, można swobodnie dostosować termin wypożyczenia minie żurawia do własnych potrzeb. To niewątpliwa optymalizacja wydatków. Firma nie musi bowiem kupować maszyny, a skorzysta z czasowego udostępnienia.

Jeśli więc mini żuraw ma być użytkowany rzadko i sporadycznie, zakup maszyny musiałby zwracać się latami. Jednocześnie naturalnie dochodziłoby do stopniowego zużywania się sprzętu, a co za tym idzie - utraty jego wartości.

Inną korzyścią płynącą z wynajmu w imieniu żurawi jest pewność ich jakości i prawidłowego działania. To podmiot, który zajmuje się wypożyczeniem sprzętu odpowiedzialny jest za dbałość o wszystkie detale techniczne i prawidłową konserwację maszyny. W praktyce wynajmowane mini żurawie poddawane są bardzo drobiazgowej analizie technicznej, tak aby ograniczyć ryzyko kosztownych błędów, którymi obarczone zostałby wypożyczający.

Ile kosztuje wynajem mini żurawia?

Cennik prac dźwigowych wykonywanych mini żurawiami nie jest wygórowane. Kluczową kwestią jest tutaj wybór konkretnej maszyny oraz jej możliwości techniczne. Standardowe wypożyczane na dzień roboczy do ośmiu godzin pracy, w wielu przypadkach zamówić można na poziomie około 1,6 tys. zł. Szybką konkretną pracę, którą zrealizować można w ciągu dwóch godzin bez problemu uda się zmieścić w budżecie poniżej 1 tys. zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że we wszystkich przypadkach firmy wynajmujące mini żurawie doliczają określoną kwotę za dojazd - najczęściej jest to ok. 2 zł za kilometr.

To warianty wypożyczeń mnie żurawi na krótki okres czasu. Jeśli w grę wchodzi wynajem długoterminowy, ceny uzgadniane są bezpośrednio, co przekłada się na możliwe promocje i rabaty szczególnie w przypadku regularnej współpracy między kontrahentami.

Chcesz dowiedzieć się ile kosztuje aktualnie wynajem mini żurawia? Skontaktuj się z nami i sprawdź cennik oraz możliwości współpracy.

więcej

03.10.2021

5 zastosowań mini żurawi, które wpływają na efektywność pracy

Mini żurawie, czyli niewielkie dźwigi to urządzenia, które w relatywnie niewielkiej formie kryją wyjątkowo duże możliwości. W efekcie zyskały ogromną popularność w kontekście wszelkich prac budowlanych. Na zastosowanie miniżurawii oraz ich możliwości nie można patrzeć jednak wyłącznie przez pryzmat samego udźwigu. Potencjał tych dźwigów jest znacznie szerszy.

Mini żuraw to maszyna, która pod względem wielkości ustępuje nieco typowym standardowym dźwigom poruszającym się samojezdnie. Przekłada się to na zdecydowanie większa wszechstronność i bardziej uniwersalne możliwości wykorzystania. Postrzegane są więc jako urządzenia doskonale sprawdzające się w przypadku wszelkich zadań specjalnych – idealne pod kątem transportu niestandardowych materiałów czy w trudnym środowisku. Oto pięć pomysłów, jak można wykorzystać mini żurawie.

Transport ciężkiego szkła

Nowoczesne budownictwo coraz częściej kładzie duży nacisk na przeszklenia, lekkość formy i mocne doświetlenie wnętrza. Tu jednak pojawia się pytanie, jak transportować duże i nietypowe tafle szkła. O ile np. Na zewnątrz budynku nie będzie to aż takim wyzwaniem, w środku odczucie stanie się diametralnie inne. Mini żurawie, dzięki wytrzymałości pod kątem obciążenia mogą poruszać się transportując nawet ponad 500-kilogramowe tafle – sprawdzą się więc w przypadku okien oraz np. Dużych tarasowych balustrad.

Ulokowanie maszyny we wnętrzu

O mini żurawiach warto pomyśleć również wtedy, gdy – np. w celach marketingowych – niezbędne jest wniesienie do wnętrza pomieszczenia przeciętnej wielkości maszyny. Może być to motocykl, zabytkowe auto czy urządzenie przemysłowe. W tej sytuacji naturalną barierą są ograniczenia, jakie ma dane lokal. Miniżuyrawie, dzięki swojej zaskakującej mobilności doskonale sprawdzają się podczas transportu obiektów wielkogabarytowych w wnętrzach budynków.

Unoszenie dzieł sztuki

Choć to na pozór kwestia – wydawałoby się – dość banalna, nic bardziej mylnego. Dzieła sztuki znajdujące się w muzeach czy kościołach to często nie tylko potężne i ciężkie przedmioty, ale też przede wszystkim nadzwyczaj cenne. W efekcie ich unoszenie czy transport na ograniczonej przestrzeni musi być wyjątkowo bezpieczny. W te założenia doskonale wpisują się żurawie o ponadstandardowych formatach ochrony

Poruszanie się po specyficznym podłożu

Warto pamiętać o nietypowej konstrukcji miniżurawii. Tego typu niewielkie dźwigi budowlane wykorzystują systemy podpór i łańcuchów. Dzięki temu działają nie obciążając jednocześnie podłoża w sposób, który mógłby narazić jego wygląd, estetykę czy trwałość. To ważne np. w sytuacji, gdy jest ono grząskie lub np. wykonane z drogich materiałów wykończeniowych. W efekcie bardzo ważnym obszarem zastosowania mini dźwigów jest każda praca realizowana na nietypowym gruncie. Jak pokazują przykłady maszyn Jekko, mini żurawie są pod tym względem zaskakująco lekkie, co znacząco poszerza ich możliwości.

Demontaże konstrukcji budowlanych

Właściwości miniżurawii świetnie pasują do wyzwań, jakimi bywają nietypowe konstrukcje. Dotyczy to jednak nie ch tworzenia, ale precyzyjnej rozbiórki i wywiezienia. W sytuacji, gdy demontaż i wyburzenie wymaga bardzo dużej precyzji – np. Tak, by nie uszkodzić innych części składowych budynku, stabilna praca mini dźwigu bywa na wagę złota. O ile większość standardowych urządzeń może operować w tym zakresie na zewnątrz budynków, mini żurawie realizują zadania zarówno tam jak i w środku. Sprzyja to np. działaniu przy niekorzystnych warunkach pogodowych lub podczas zadań z założenia wymuszających na operatorze aktywność w środku hali magazynowej czy centrum przemysłowego.

Wynajem żurawi pod kątem określonej realizacji

Co ważne, planując prace, w których niezbędne będzie wykorzystanie potencjału mini dźwigu nie trzeba decydować się na zakup tego rodzaju urządzenia. To oczywiście optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy tego rodzaju zadania realizowane są regularnie, a sprzęt jest w pełni eksploatowany. Jeśli jednak prace mają dotyczyć jednorazowej realizacji konkretnego celu, warto rozważyć wynajem czasowy maszyny. Atrakcyjny cennik wypożyczenia miniżurawii sprawia, że tego typu rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne. W praktyce więc można przyjąć, że przy każdego rodzaju budowy lub demontażu konstrukcji szklanych, metalowych, stalowych oraz specyficznym transporcie maszyn, warto sprawdzić, ile kosztuje wynajęcie mini żurawia właśnie pod kątem jednorazowej realizacji.

W praktyce więc miniżurtawie zapewniają nie tylko efektywność na poziomie pracy, ale też pod względem finansowym. Duże możliwości transportowe czy zabezpieczenia materiałów powodują, że są one szczególnie warte rozważenia w przypadku zaplanowanych wcześniej prac. Wypożyczenie minidźwigfu na np. tydzień sprawi, że można nie tylko w pełni bezpiecznie przetransportować szkło czy rozebrać elementy konstrukcyjne, ale połączyć to z innymi pracami zakładającymi unoszczenie dużych ciężarów wraz z przemieszczeni8em się maszyny.

więcej

01.08.2021

Jekko w praktyce, czyli kilka słów o I Dniach Otwartych zorganizowanych we współpracy z Catchshift i VIAVAC

O organizacji tego typu przedsięwzięcia myśleliśmy od jakiegoś czasu i choć pierwsze próby zakończyły się fiaskiem ze względu na panującą pandemię, udało się. 9. lipca 2021 r. w urokliwym Folwarku w Wąsowie odbyły się I Dni Otwarte firmy Jekko, które zorganizowane zostały w ścisłej współpracy z markami Catchshift oraz VIAVAC. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób – obecni i potencjalni klienci, dystrybutorzy oraz gros doradców technicznych pozostających do dyspozycji uczestników. Nie możemy pozostawić czynnika atmosferycznego bez komentarza, ulewa bowiem nieco pokrzyżowała nam plany. Niestety panujące poprzedzającej wydarzenie nocy wichury i nawałnice obniżyły frekwencję zaproszonych gości. Wyciągamy jednak z tego wnioski i weźmiemy ten aspekt pod uwagę przy organizacji kolejnej edycji.


Prezentacje teoretyczne trzech niezależnych marek pozostających w biznesowym partnerstwie

Przeprowadzając gości chronologicznie przez poszczególne etapy budowania kompleksowego parku maszyn, którym dysponujemy, pierwsza głos zabrała firma VIAVAC.

VIAVAC Polska powstała w 2004 roku, stając się wyłącznym dystrybutorem w kraju podnośników próżniowych holenderskiej firmy VIAVAC. Podnośniki próżniowe VIAVAC to idealne rozwiązanie do montażu płyt warstwowych dachowych i ściennych oraz elementów szklanych. Flagowe maszyny do płyt (CladBoy, Cladboy compact, Rotaboy) oraz szkła (GBH, GBX, GBL) pozwalają na bezpieczny, wolny od uszkodzeń montaż elementów budowlanych. Szeroka gama przyssawek, wysoka wartość udźwigu, niewielkie wymiary, możliwość konfiguracji maszyn do każdej płyty warstwowej lub każdej wielkości szkła –wszystkie te aspekty zostały szeroko omówione przez przedstawiciela firmy, a dalej zaprezentowane w późniejszej części wydarzenia.

Kolejną firmą prezentującą swój profil była marka Jekko, która w roku 2016 weszła na rynek polski, będąc wyłącznym dystrybutorem na Polskę najwyższej jakości mini żurawi. Produkty Jekko skonstruowane są w taki sposób, by spełniały specyficzne wymagania klientów. Przeznaczone do pracy w trudno dostępnych miejscach, na ograniczonej powierzchni. Kompaktowe rozmiary, mała waga, ogromne możliwości, kompletna linia modeli wyposażonych w silniki wysokoprężne, elektryczne lub akumulatory – o tych i innych walorach użytkowych mini żurawi Jekko każdy uczestnik mógł się przekonać na własną rękę.

Jako, że Catchshift jest najmłodszą marką spośród obecnych na wydarzeniu, o technologii podnoszenia betonu goście usłyszeli podczas trzeciej prezentacji. Catchshift – polski producent podnośników próżniowych do transportu elementów betonowych i brukarskich każdego kalibru. Od 2018 roku dostarcza swoim klientom niezawodny sprzęt do montażu płyt betonowych i elementów z kamienia, zdecydowanie przyspieszając i ułatwiając pracę. W portfolio firmy znajdują się maszyny o udźwigu od 100 kg do aż 6 ton – większość z nich można było obejrzeć podczas Dni Otwartych.

Szkolenia praktyczne dostępnych maszyn oraz konsultacje indywidualne

Dzięki sporym możliwościom przestrzennym Stodoły, w której odbywały się Dni Otwarte, dużą część maszyn mogliśmy ulokować pod dachem. Firma VIAVAC zaprezentowała podnośnik próżniowy do instalacji płyt warstwowych dachowych i ściennych – Cladboy – wraz z jego pełnym omówieniem oraz instrukcją obsługi. Z zakresu montażu elementów szklanych goście mieli okazję zapoznać się z niezastąpionym VIAVAC GBL.

Z ramienia Jekko na Dniach Otwartych pojawił się SPX532 – prawdopodobnie najbardziej przyjazny dla użytkownika żuraw jaki kiedykolwiek wyprodukowano, a jednocześnie wyposażony w najbardziej zaawansowany system stabilizacyjny. Zaraz obok prezentował się mini picker MPK06 – kompaktowy, samobieżny żuraw z napędem akumulatorowym typu Pick&Carry (podnieś i przenieś).

Firma Catchshift zaprezentowała najpopularniejszy w swoim portfolio podnośnik Mickey100 – idealny do pracy z płytami chodnikowymi. Na szkoleniu dostępne dla uczestników były również: Trolly500 – intuicyjny manipulator sterujący, Snake – urządzenie służące do prostego demontażu kostki brukowej oraz Wolf4000 – odpowiedni do pracy w miejscach o ograniczonym dostępie o udźwigu do 4 ton.

Dla miłośników nowinek technologicznych odbyła się prapremiera bateryjnej wersji maszyny Mickey. Prototyp urządzenia był dostępny dla uczestników do przetestowania i sprawdzenia ogromnych jego atutów.

Czego dowiedzieli się uczestnicy i dlaczego warto wziąć udział w edycjach kolejnych?

Każdy uczestnik wydarzenia uzyskał bezpłatne szkolenie z obsługi wybranych maszyn, możliwość indywidualnych konsultacji handlowych i technicznych, wiedzę teoretyczną i praktyczną nt. montażu elementów betonowych, płyt warstwowych, szkła i innych materiałów nie tylko budowlanych.

Całości wydarzenia towarzyszyła obsługa cateringowa, a dla spragnionych czekał bogaty open bar. Mamy nadzieję, że kolejne edycje Dni Otwartych zbiorą jeszcze większą liczbę zainteresowanych, a dzień poświęcony na wydarzenie będzie dla uczestników efektywnie spędzonym czasem. Z pierwszej edycji wychodzimy mądrzejsi, z wieloma wnioskami i błędami, których w edycjach kolejnych już nie popełnimy.

O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco, bądźcie czujni!

Chętnych do zapoznania się z konkretną ofertą marek Jekko, Catchshift oraz VIAVAC , zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi.

więcej

04.07.2021

Żuraw żurawiowi nierówny – jak prawidłowo dobrać maszynę do prac budowlanych?

Żurawie do prac budowlanych różnią się znacząco nie tylko parametrami i właściwościami technicznymi, ale też np. konstrukcją, kształtem czy budową. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku nietypowych prac wobec ograniczeń przestrzennych. Czym różnią się żurawie budowlane i na co zwrócić uwagę w ich przypadku jeśli analizować specyfikację oraz potencjał techniczny?

Żurawie do zastosowań budowlanych to z jednej strony wersje mini – idealne do bieżących prac na małej przestrzeni – jak i rozbudowane duże maszyny skonstruowane pod kątem dużych wyzwań i zdecydowanie cięższych materiałów. Jak w tym kontekście można podzielić poszczególne rodzaje urządzeń?

Mini żurawie: lekkość i mobilność

Niewielkie żurawie o dużych możliwościach – tak można scharakteryzować urządzenia, które mają minimalne rozmiary, ale zapewniają maksymalny potencjał działania. Mini żurawie to najczęściej niewielkie maszyny teleskopowe, które poruszają się na gąsienicach i są wyposażone w dodatkowe podpory stabilizujące je podczas pracy. Jak działa to w praktyce? Przykładowy i popularny mini żuraw – SPX 312 Jekko – to wręcz kompaktowy dźwig, który zapewnia dużą wszechstronność. Z jednej strony zapewnia maksymalny udźwig na poziomie 1,2 t. Z drugiej ma duże możliwości zakresu pracy ramienia roboczego – to prawie 11 m wysokości oraz niespełna 10 m długości. A wszystko to skryte jest w relatywnie niewielkim (2790 x 770 x 1600 mm) urządzeniu, które zapewnia bardzo wygodne manewrowanie. W efekcie mini żuraw doskonale sprawdzi się np. w pracach w zadaszonych budynkach. Oczywiście same parametry robocze mogą być zdecydowanie większe. Do mini żurawi, w przypadku Jekko zalicza się też SPX 1280, który przy udźwigu 8 ton ma długość ramienia na poziomie 20 m, a jego wysokość to ponad 26 m.

Żurawie gąsienicowe teleskopowe

Jeśli zaplanowane zadania mają inną specyfikę – obciążenia będą większe, a przestrzeń do pracy niczym nieograniczona – dobrą opcją będą teleskopowe żurawie gąsienicowe. Czym charakteryzują się takie modele? Analizując ofertę Jekko, uwagę zwraca model SPK60. Ma on – co ciekawe – mniejszą rozpiętość niż wspomniany mini żuraw (17 m długości ramienia oraz wysokości). To maszyna z zamkniętą kabiną operatora. W jej przypadku niezależnie rozszerzane gąsienice zapewniają ponadprzeciętny poziom stabilności. Uwagę zwraca stopień wyposażenia tego rodzaju maszyn, które mogą być używane również w zamkniętych pomieszczeniach. Ograniczona emisja spalin, nadwozie obracające się w obrysie maszyny, zainstalowane kamery video poszerzające pole widzenia z perspektywy operatora – wszystko to sprawia, że żurawie teleskopowe nowszej generacji są powszechnie doceniane ze względu na możliwości zastosowania.

Przegubowe żurawie gąsienicowe

Kreatywność producentów żurawi idzie bardzo daleko. Efektem są rozwiązania przegubowe, które poszerzają znacząco możliwości pracy w nietypowych warunkach. Przykładem jest JF30 – przegubowy żuraw gąsienicowy. W jego przypadku same parametry udźwigu (995 kg) oraz rozpiętość i długość ramienia roboczego (6,8 i 8 m) nie należą do najbardziej imponujących. Jednak niewielkie rozmiarowo maszyny wcale nie są przewidziane do prac tak zaawansowanych. To propozycje dla podmiotów, które chcą połączyć satysfakcjonujący udźwig z bardzo dużą stabilizacją. Warto zauważyć, że np. wspomniany JF30 to jedyny mini żuraw Jekko, który posiada bieżnię, która umożliwia operatorowi łatwe i swobodne sterowanie dźwigiem bezpośrednio z kokpitu.

Oczywiście analizując przegubowe żurawie gąsienicowe błędem jest postrzeganie ich wyłącznie jako maszyn małych i kompaktowych. Wręcz przeciwnie – nie brak modeli, które zadziwiają wręcz wielkością. Przykładem jest JF545, który z jednej strony zapewnia 30-metrowe zasięgi pracy, a z drugiej jest przygotowany do obciążeń na poziomie 15,5 t. Jak zauważa producent, posiadając własny napęd gąsienicowy wyznacza swojego rodzaju trend – kierunek, w jakim podąży cała branża tworząc kolejne warianty przewidziane dla budownictwa i przemysłu.

Jak właściwie wybrać żuraw budowlany?

Dobry żuraw budowlany powinien być niewątpliwie idealnie dostosowany do realnych potrzeb  firmy. Nie ma sensu inwestować w dużą maszynę w sytuacji, gdy w zdecydowanej większości zadań ważniejsza będzie jej mobilność czy łatwość manewrowania na ograniczonej przestrzeni. Z drugiej strony – jeśli docelowo sprostać ma dużym ciężarom, to musi być jeden z priorytetów branych pod uwagę przed zakupem.

Inną kwestią jest rentowność wspomnianego zakupu. Oprócz standardowej sprzedaży warto rozważyć również leasing żurawia budowlanego. To ciekawa opcja w sytuacji, gdy np. będzie wykorzystywany relatywnie rzadko lub w konkretnym przedziale czasowym. W takiej sytuacji wypożyczenie lub najem maszyny może być bardziej ekonomiczny niż jej sprzedaż.

Obecnie dobrej jakości sprzęt budowlany – w tym również żurawie standardowe oraz mini żurawie – można zarówno kupić jak i wypożyczyć w ramach umów krótko- i długoterminowych.

więcej

23.05.2021

Utrzymanie ruchu na produkcji, a wykorzystanie mini żurawi Jekko

Proces utrzymania ruchu – jeśli spojrzeć na niego od strony czysto organizacyjnej – obejmuje kompleksowe działania i procesy produkcyjne, które skupiają się na zapewnieniu właściwej infrastruktury do wykonania zadania. W tym kontekście szczególnej wagi nabierają jakość oraz prawidłowa konserwacja i eksploatacja maszyn i urządzeń, które wpływają na ciągłość działań.

Na proces utrzymania ruchu spojrzeć należy z kilku perspektyw. Wstępną jest ogólna administracja. To przede wszystkim prowadzenie spisu parku maszynowego w zakładzie – dbałość o ogólnie rozumiane kwestie dokumentacji. Oczywiście utrzymanie ruchu nie ogranicza się wyłącznie do dbałości o czasowe uzupełnianie wpisów po przeglądach czy weryfikację badań technicznych. Bardzo szerokim zakresem działań jest m.in. dbałość o konserwacje urządzeń, regularne przeglądu i niezbędne remonty wykorzystywanych maszyn.

Co ważne, prawidłowe utrzymanie ruchu obejmuje też usuwanie awarii, a więc ogólne prawidłowe działanie maszyn. Wynika z tego obowiązek dobrej, przejrzystej gospodarki zapasami, częściami zamiennymi oraz innymi elementami wpływającymi na bieżące działanie urządzeń. 

Można więc przyjąć, że utrzymanie ruchu – określane z j. angielskiego jako maintenance – to pełen zakres działań, które zostają podjęte, aby zapewnić pełną ciągłość produkcji opartej na funkcjonowaniu maszyn i innych urządzeń.        

Dlaczego dział utrzymania ruchu jest tak istotny?

Jego prawidłowe działanie w naturalny sposób przekłada się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Trudno o efektywną produkcję w sytuacji, gdy dział utrzymania ruchu nie jest w stanie zapewnić szybkiej reakcji na bieżący, drobny problem technicznym czy niezbędną wymianę niewielkiego podzespołu.

Jest to szczególnie istotne wobec rosnącego znaczenia automatyzacji. Scedowanie obowiązków ludzkich na maszyny niesie za sobą oczywiście wymierne korzyści, ale – w przypadku awarii – to pracownik działu utrzymania ruchu musi podjąć szybkie i konkretne decyzje, które mają zabezpieczyć ciągłość działania firmy.

Jakie działania obejmuje utrzymanie ruchu?

Duże znaczenie ma tu oczywiście konkretny profil działalności firmy, ale mogą być to wszelkie działania związane z wymianami i zaplanowanymi serwisami. Dużym zakresem jest usuwanie awarii – automatyki, pneumatyki czy innych sektorów. Ważną gałęzią pozostaje ogólna konserwacja i swoiste zabezpieczanie maszyn produkcyjnych przed ryzykiem uszkodzeń.

Dużą rolę w tym względzie odgrywa własny park maszynowy. Wiele prac serwisowych można zrealizować we własnym zakresie – oczywiście przy założeniu, że firma dysponuje właściwym zapleczem. Szczególnie ważna w tym kontekście jest możliwość udźwigów poszczególnych elementów. Nie wymaga to dużych nakładów finansowych – nawet niewielki sprzęt, jak np. mini żurawie Jekko, przy relatywnie małych gabarytach zapewni pełną obsługę zadań. Przykładem jest SPX312 – model o prawie 10-metrowym zasięgu działania, a jednocześnie kompaktowy, wszechstronny i łatwy w manewrowaniu. Dzięki 1200 kg udźwigu sprosta wszelkim zadaniom wynikającym z pracy pod dachem – to ważne w przypadku np. wysokich konstrukcji wymagających podniesienia na ich pułap konkretnych elementów. Warto jednak zauważyć, że określenie „mini” nie ogranicza się do rzeczywiście niewielkich zasięgiem urządzeń. Inna wersja Jekko – SPX424 – to już 12 m długości ramienia przy potencjale 2,4 t udźwigu. Takie parametry realnie zmieniają możliwości działania.

Nie można prac ograniczać tylko do formy konkretnych działań maszynowych czy serwisowych. Pod procesy utrzymania ruchu wlicza się również bardzo duży zakres działań o charakterze edukacyjnym czy świadomościowym. Tak więc oprócz standardowego zapewnienia wysokiej wydajności produkcji wyróżnić można też m.in.:

·  planowanie szkoleń tematycznych podnoszących kwalifikacje pracowników

·  modernizacje i rozbudowy sprzętu zgodnie z wymogami technicznymi

·  weryfikacja jakości danych produktów zamiennych oraz kompetencji dostawców.

Praktyczne utrzymanie ruchu

Firma produkcyjna zabezpieczająca proces wytwarzania określonych dóbr dba o ciągłość działania wyposażając swoje zaplecze techniczne m.in. w specjalistyczny mini żuraw Jekko. Jego możliwości sprawiają, że oprócz standardowych aktywności, maszyna może również wspomóc rozwiązywanie bieżących awarii – np. Poprzez unoszenie uszkodzonego elementu czy inne formy wykorzystania jej potencjału. W ten sposób mini żuraw jest jednym z podstawowych elementów zabezpieczających stałą, równomierną produkcję.

Samo utrzymanie ruchu obejmuje jednak nie tylko używanie maszyny, ale też m.in. szkolenia dla pracowników pokazujące możliwości techniczne urządzenia. W założenia wpisze się też każda forma modernizacji żurawia – podwyższenie jego wyposażenia czy wymiana danych elementów pod kątem wprowadzenia kolejnych funkcjonalności. Warto w tym kontekście zauważyć, że dział utrzymania ruchu obejmować będzie więc maszyny produkcyjne, ale też zabezpieczenie tych, które są do tego zabezpieczenia niezbędne. To pokazuje jak istotną kwestią jest prawidłowa konstrukcja tego rodzaju działu w firmie oraz precyzyjne wskazanie określonych kompetencji i zakresów działań.

więcej

22.02.2021

Jak poradzić sobie z montażem okien w trudnodostępnych miejscach?

Prawidłowy montaż okna zwykle nie budzi większych problemów technicznych. Kłopoty pojawiają się jednak wtedy, gdy okno trzeba dostarczyć na sporą wysokość lub jest niewiele miejsca na zaawansowane prace techniczne. Jak poradzić sobie z montażem w miejscach o utrudnionym dostępie? Sposobem jest kreatywność, dbałość o detale oraz wykorzystanie możliwości technicznych specjalistycznych maszyn.

Okna to bez wątpliwości ważna pozycja w wycenie nieruchomości. W dużej mierze decydują o efekcie wizualnym, ale nie mniejsze znaczenia odgrywa ich funkcjonalność. W efekcie prawidłowy montaż jest ważny jednakowo pod kątem wyglądu domu, mieszkania czy biurowca, ale również ma wpływ na gospodarkę cieplną czy prawidłową wentylację. O ile montaż okien - nawet systemem gospodarczym - nie jest nadmiernie skomplikowany jeśli operator ma swobodną przestrzeń do działania, bywa problematyczny w innym przypadku. Wystarczy, by okno trzeba było dostarczyć na nieprzeciętną wysokość, samo skrzydło lub szyba była wyjątkowo ciężka, a prace mogą stać się niemałym wyzwaniem.

Planując montaż okien w nietypowych warunkach czy miejscach trudnodostępnych, warto zdecydować się na realizację wykonaną przez ekipę polecaną przez producenta. To bardzo istotne pod kątem gwarancji. Wielu producentów zastrzega, że jest ona udzielana wyłącznie w przypadku, gdy montaż okna został zrealizowany przez rekomendowaną ekipę. W efekcie prace wykonane samodzielnie - lub nawet we współpracy z zaprzyjaźnionymi budowlańcami - mogą być w dalszej perspektywie zakwestionowane.

Taka polityka to efekt analiz, w jakich okolicznościach dochodzi do problemów z oknami. W zdecydowanej większości źle działające skrzydła czy nieprawidłowe osadzenie są rezultatem nieprawidłowości montażowych. Jeśli więc okno znajduje się w miejscu trudno dostępnym, bezwzględnie warto sięgnąć po wiedzę i doświadczenie specjalistów. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której dochodzi do błędów i kosztownych wymian czy prac serwisowych, które znacząco wpłyną na ogólną wycenę pracy montażowej.

Montaż okna w nietypowym miejscu

Szykując się do montażu okna w trudno dostępnym miejscu, należy zwrócić szczególną uwagę na takie elementy jak:

●     przygotowania do montażu: idealne określenie pomiarów, sprawdzenie ościeża, dobry termin czasu pracy - po dokładnym wysuszeniu pomieszczenia

●     głębokość osadzenia pod kątem ciepłochronności i późniejszego wstawienia parapetów wewnętrznych i zewnętrznych

●     przygotowanie wszystkich niezbędnych narzędzi, które będą pomocne wobec pracy w nietypowych warunkach.

Szczególnej uwagi wymaga w przypadku trudnodostępnych miejsc montaż dużych okien. Nie są one rzadkością. Często zajmują niemal całą elewację, stanowiąc klasyczny już motyw współczesnej architektury. W sytuacji, gdy duże okno - wyposażone w ciężką i kosztowną szybę - montowane musi być w nietypowym otoczeniu, każdy detal odgrywa ważną rolę dla prawidłowości tego procesu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na problemy z montażem - ze względu na trudnodostępność danego miejsca - można natknąć się w przypadku różnych wariantów. Z jednej strony to okna typu FIX, czyli duże przeszklenie w jednolitej ramie. Montaż obejmuje jednak również rozwiązania tarasowe - okna, które są niczym drzwi przesuwne ze stałymi przeszkleniami. Inną kwestią są też dachowe świetliki przeznaczone do doświetlania pomieszczeń.

Maszyny do montażu dużych okien

Rozwiązaniem w przypadku wielkogabarytowych elementów lub montażu w trudno dostępnych miejscach są urządzenia do podnoszenia i przenoszenia szklanych elementów. Możliwości pokazują np. maszyny Jekko. Standardowe urządzenia wyposażane są w dodatkowy osprzęt - np. model manipulatora MV600R.E. Tego typu uniwersalny system utrzymywania szkła pozwala na ruch w trzech płaszczyznach. W ten sposób manipulator zapewnia:

●     przenoszenie

●     ustawianie

●     instalowanie.

W praktyce operator może podnieść i unieść taflę szkła na oczekiwaną wysokość, a następnie dokonać jej ukierunkowania oraz umieszczenia w miejscu właściwym do montażu. W sytuacji, gdy manipulatory są dostosowane do działania z taflami szkła o ciężarze do 600 kg. operator jest w stanie wykonywać precyzyjne ruchy w kilku kierunkach.

To tylko jeden przykład, jak użyć maszyny w przypadku montażu okna na nietypowej wysokości lub w niestandardowym miejscu. W sytuacji, gdy kluczową cechą jest precyzja i dbałość o idealnie ulokowanie okna, korzystanie z tego typu urządzeń zdecydowanie wpływa na jakość pracy i szybkość realizacji.

Warto pamiętać również, że maszyny do montażu dużych okien czy  prac w trudnodostępnych miejscach są nie tylko na sprzedaż. Urządzenia te można również wypożyczać. To idealne rozwiązanie w przypadku podmiotów, które na co dzień zajmują się nieco innym typem realizacji, ale do wykonania konkretnego zadania potrzebują zaawansowanego wsparcia technicznego. W sytuacji, gdy praca manipulatorem jak i dźwigami jest relatywnie prosta i intuicyjna, nie ma potrzeby np. specjalistycznych szkoleń.

więcej

15.02.2021

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu okien

Błędy popełniane przy montażu okien mogą zniweczyć zarówno ostateczny efekt wizualny jak i funkcjonalności danego produktu. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, mankamentem nie jest jedynie samo nieprawidłowe obsadzenie skrzydła okiennego. Oto najczęściej spotykane błędy, do których dochodzi podczas montażu.

Nieprawidłowy montaż okien kojarzy się głównie z niewłaściwym określeniem wymiarów, balansu skrzydła i  brakiem wszystkich niezbędnych otworów. Kluczowym problemem jest jednak częsty brak wiedzy ze strony sprzedawców. Handlowcy przyjmujący zamówienia często nie znają procesu od strony praktycznej. W efekcie brak im spojrzenia przestrzennego, umiejętności swoistej wizualizacji pomieszczenia czy przewidzenia potencjalnych problemów jeszcze zanim powstaną.

Jakie są najczęściej spotykane błędy w zakresie montażu okien?

Niewłaściwe wymiarowanie

To kluczowa kwestia podczas przygotowań do całego procesu. Zbyt duże okno względem ościeży z założenia ogranicza możliwości manewru. Sytuacja odwrotna - zbyt małe rozmiary - przekładają się na nadmierną wolną przestrzeń. Dodatkowo należy uwzględnić nie tylko sam wymiar okna, ale również niezbędne luzy dylatacyjne. Ich optymalne wdrożenie to pewność dobrego, prawidłowego zamontowania parapetów. Stąd podstawowym krokiem podczas montażu okna jest jego idealne wymiarowanie i uwzględnienie wszelkich nierówności czy różnic między poszczególnymi punktami.

Montaż okna na nierównym podłożu

Nie chodzi wyłącznie o sam brak odpowiedniego poziomowania okna. Wystarczy, by grupa montażowa nie zadbała o dokładne wyczyszczenie drobnych elementów, a skrzydło nie osiądzie właściwie na ścianie. Najczęściej spotykanymi zanieczyszczeniami są:

 • resztki gruzu i tynku
 • elementy drewna
 • odkruszona cegła
 • ubytki z prac budowlanych

W praktyce takie elementy ograniczą możliwość właściwego osadzenia okna. Dodatkowo mogą doprowadzić do efektu szczelinowania, co z kolei przełoży się na niepożądane mostki termiczne.

Nietrwałe klocki podporowe

Ich brak w zasadzie dyskwalifikuje okno pod kątem jakości, ponieważ będzie podatne na pionowe poruszanie się elementu. Z kolei słaba jakość klocków prowadzi do odkształceń. Tymczasem wśród najczęściej popełnianych błędów montażowych w przypadku okien są:

 • mała trwałość fizyczna zastosowanych klocków
 • niewłaściwe rozmieszczenie
 • złe wypoziomowanie
 • ignorowanie faktu, że klocki wystają poza ramę.

W efekcie montaż okna będzie tylko pozorny, ponieważ w praktyce - szczególnie z upływem czasu - pozostanie ono bardzo podatne na ruchy mechaniczne oraz ciąg powietrza.

Uszkodzenia okna podczas pracy

Powszechnym błędem bywa nawet niewielkie uszkodzenie okna podczas transportu lub wstępnych prac montażowych. To najczęściej uderzenia skrzydła, upadki czy inne efekty nieprawidłowego utrzymywania skrzydeł. Należy pamiętać, że okna są szczególnie wrażliwe na wszelkie sytuacje, które mogą doprowadzić do ich odkształceń. Efektem takich sytuacji są nieszczelności, złe wymiarowanie czy kłopoty z domknięciem. Warto w tym kontekście używać urządzeń zapewniających bezproblemowe utrzymywanie dużych elementów budowlanych. Rynek zapewnia w tym kontekście spore możliwości. Np. manipulatory do szyb - narzędzia przeznaczone do miniżurawi Jekko - zapewniają precyzyjną obsługę i montaż szyb: od podniesienia jej, ustawienia po umieszczenie w konkretnym miejscu. W sytuacji, gdy manipulatory obsługują szyby o wadze do 1800 kg (doskonałym przykładem jest manipulator holenderskiej marki - VIAVAC GBH-1800), operator ma szczególną swobodę w zakresie pracy. 

Niewłaściwe uszczelnienie okna

Nawet samo zamontowanie okna nie oznacza jeszcze zakończenia całego procesu. Niemniej istotne jest jego uszczelnienie. Niepełne uszczelnienie progu sprawia, że dochodzić będzie do wciekania pod ramę wody opadowej. W dalszej perspektywie efektem jest zawilgocenie muru i skraplanie się w okolicach parapetu. Może dochodzić również do niepożądanego ruchu powietrza. Stąd tak istotne jest prawidłowe uszczelnienie styku ramy okna i muru, który znajduje się pod oknem.

Do czego prowadzi niewłaściwy montaż okien?

Instytut Techniki Budowlanej wskazuje, że najczęściej popełniane błędy to:

 • wstawianie okien zbyt małych lub w zbyt duże otwory w murze
 • montaż bez kotew, a wyłącznie na pianę
 • nieprawidłowe używanie kotew i dybli
 • brak uszczelnienia pod oknem
 • niestaranne uszczelnianie szczelin między oknem i murem
 • niewłaściwe poziomowanie progów okiennych
 • błędna kolejność przeprowadzanych prac
 • akceptacja widocznych błędów
 • mankamenty na etapie projektowania nieruchomości

Należy pamiętać, że zły montaż okna to przede wszystkim pewna utrata jego właściwości. Okno nie zabezpieczy nieruchomości przed chłodem czy wilgocią. Dodatkowo konsekwencją źle zamontowanego okna będzie negatywny wpływ na ścianę. W efekcie nawet stosunkowo niewielkie błędy podczas określania pomiarów okna czy jego obsadzania będą miały duże przełożenie na korzystanie ze skrzydła - szczególnie podczas jesieni i zimy, gdy oprócz np. nierówności odczuwalne będzie też wyraźne wyziębianie pomieszczenia.

więcej

22.01.2021

JEKKO z nowym centrum dystrybucyjnym w Warszawie. Wynajem z dostawą możliwą z dnia na dzień!

Jekko to jeden z najważniejszych globalnych producentów mini dźwigów. Wykorzystując niespełna pół wieku doświadczeń w tej branży, zapewnia obecnie efektywne przenoszenie i podnoszenie elementów z uwzględnieniem coraz większej kompaktowości urządzeń. Równocześnie producent - włoska firma zlokalizowana pod Treviso - konsekwentnie rozbudowuje sieć sprzedaży, wykorzystując możliwości logistyczne 35 dealerów na świecie. Polski oddział Jekko duży nacisk położył na to, by od 2021 r. urządzenia dostarczać do odbiorców jeszcze szybciej - sprzyjać temu będzie nowe centrum logistyczne, które powstało w stolicy. Dzięki temu zarówno wynajem, sprzedaż, jak i ekspozycja oraz serwis Jekko w centralnej Polsce zyska nowe możliwości. 

Wynajem mini dźwigów - nowe centrum dystrybucyjne, dużo szybsza dostawa i niższe koszty transportu

Mini żurawie Jekko dostępne są od ręki - sprzyjają temu wysokie stany magazynowe umożliwiające podjęcie szybkiej dostawy urządzeń oraz części zamiennych w ramach usługi serwisowej. Wszystkie produkty dostarczane są wraz z precyzyjnym opisem zarówno możliwości urządzenia, jak i sposobów jego konserwacji. 

Jekko zapewnia również kompleksowe szkolenia prezentujące możliwości efektywnego wykorzystywania niezawodnych włoskich mini żurawi. 

Szybkości realizacji zleceń od 2021 r. sprzyjać będzie lokalizacja nowego centrum dystrybucyjnego Jekko. Mini dźwigi w Warszawie dostępne są w ramach wynajmu, sprzedaży detalicznej i hurtowej w centrum dystrybucyjnym Jekko zlokalizowanym przy ul. Okunin 21, Nowy Dwór Mazowiecki. Nowa lokalizacja to przede wszystkim możliwość dostawy urządzeń z dnia na dzień oraz dużo niższe koszty transportu. 

Centrum dystrybucyjne Jekko w praktyce będzie łączyło funkcje magazynowe oraz serwis. Dzięki temu klienci z centralnej części Polski mogą liczyć zarówno na szybszą obsługę zamówień, jak i transport maszyn z dnia na dzień.

Wyłączny dystrybutor urządzeń marki Jekko Polska posiada w portfolio także marki CATCHSHIFT oraz VIAVAC. CATCHSHIFT to polski producent podnośników próżniowych do elementów betonowych i brukarskich. VIAVAC to natomiast renomowane podnośniki próżniowe do płyt warstwowych i montażu szkła. 

W centrum dystrybucyjnym w Nowym Dworze Mazowieckim w parku maszyn oprócz produktów Jekko miejsce zagrzeją zarówno podnośniki CATCHSHIFT oraz VIAVAC. 


WYNAJMIJ MASZYNĘ I KORZYSTAJ Z NIEJ JUŻ JUTRO!


NOWE CENTRUM DYSTRYBUCYJNE I SERWISOWE MAREK VIAVAC, JEKKO, CATCHSHIFT 

Okunin 21, Nowy Dwór Mazowiecki

Sprawdź szczegóły dojazdu >>>

 

 

więcej

12.10.2020

Jak opuścić zbiorniki betonowe, czyli manewry mimo ograniczeń

Usługa podnoszenia zbiorników betonowych - a następnie montażu oraz opuszczenia ich poprzez precyzyjne włożenie tych elementów w wyznaczoną przestrzeń - z założenia musi być dużym wyzwaniem. Wykorzystując narzędzia i wiedzę techniczną operatora, proces ten może przebiegać bezpiecznie, zaskakująco szybko, a zarazem idealnie pod względem jakości. Pokazuje to przykład wykorzystania narzędzi Catchshift oraz Jekko. Waga zbiornika betonowego to ok. 4,5 t - w takiej sytuacji operowanie nim na niewielkiej przestrzeni z założenia jest dużym ograniczeniem. Jak precyzyjnie zrealizować usługę, podczas której zmierzyć trzeba się z wyjątkową wagą danego elementu, ograniczeniem miejsca oraz wymaganiami dotyczącymi precyzji usadowienia? Oto przykład, jak opuścić ciężki, betonowy zbiornik zachowując wszystkie te kryteria.

Cel: usadowienie betonowego elementu bez możliwości manewrów

Zlecenie na usługę, którą obsłużono przy wykorzystaniu narzędzi Catchshift i Jekko dotyczyło podniesienia - a następnie opuszczenia przez włożenie - zbiorników z betonu, które ważyły nieco ponad 4,5 t. Jednocześnie charakteryzowały się ponadprzeciętnie dużym rozmiarem elementów. Pojawiły się również wyjątkowe ograniczenia takie jak:

- niewielki obszar manewrowy ograniczający zastosowanie dużych maszyn

- brak możliwości poruszania się nie tylko na boki, ale w układzie góra-dół

- duże ryzyko uszkodzenia elementów ze względu na zabudowę.

Ogólna trudność montażu wynikała więc z ograniczeń manewrowych. Niewielka przestrzeń uniemożliwiała przede wszystkim ustawienie zbiorników przy wykorzystaniu dużego sprzętu budowlanego - dotyczyło to wszystkich głównych kierunków poruszania. Szczególnym utrudnieniem było niskie usadowienie sufitu. Ze względu na tę kwestię problematyczne stało się samo zlecenie - część wykonawców właśnie ze względu na te ograniczenia odmówiła realizacji. Ze względu na małą przestrzeń roboczą, a zarazem niskie sufity, wykluczono na etapie założeń technicznych zawieszenie zbiorników betonowych na typowych - zwykle przystosowanych do takich zadań - zawiesiach. Nie było wątpliwości co do specyfiki zadania i tego, że konieczne jest zaczepienie zbiornika od środka. Dodatkowo, problematyczne stało się samo przygotowanie operacji od strony logistycznej. W sytuacji, gdy miejsce zrzutu zbiorników miało zaledwie 2 m swobodnej wysokości, wyzwaniem okazał się również dojazd do zaplanowanej lokalizacji.

Wolf4000 - maszyna do zadań specjalnych

Rozwiązaniem problemów technicznych były przyssawki Catchshit i przewidziany do szczególnie trudnych zadań w terenie model Wolf4000. Urządzenie, które dostępne jest w sprzedaży oraz w ramach wypożyczenia posłużyło do wytworzenia podciśnienia. W kolejnym etapie, poprzez węże podciśnieniowe zostało ono podane bezpośrednio do przyssawek. Potwierdziły one moc i możliwości, jakie zapewnia Wolf4000. Przyssawki, które zostały zamontowane w układzie pionowym na ścianach zewnętrznych zbiornika oraz jego dnie, szczelnie przyległy do zbiornika. Kluczową kwestią był właściwy dobór ich rozmiaru oraz mocy działania.

JekkoSPX1280 - precyzja i siła w jednym

Drugim z wyzwań w takiej sytuacji było podniesienie betonowych zbiorników tak, by nie doszło do kontaktu z innymi elementami - nawet mimo dużych ograniczeń przestrzennych. Rozwiązaniem okazał się dźwig Jekko SPX1280 - mobilne urządzenie, które łączy siłę i funkcjonalność. Pomimo - jak określano podczas procesu podnoszenia - mikroskopijnego pola manewru, Jekko SPX1280 zapewnił precyzyjne podniesienie, a następnie opuszczenie wszystkich elementów. Proces, który w pierwszym etapie wydawał się nie do zrealizowania ze względu na ograniczenia przestrzenne został zrealizowany w sposób bezpieczny i bezproblemowy. Jednoczesne wykorzystanie możliwości, które ma podciśnieniowy Wolf4000 Catchshift oraz mobilny dźwig Jekko SPX1280 rozwiązało w pełni problem podniesienia zbiorników z betonu mimo zabudowy wokół tych elementów.  

więcej

16.07.2019

SPX532: nowa generacja mini-żurawi

Dzięki SPX532 mini żuraw jest jeszcze bardziej intuicyjny i wydajny

 

Przedstawiamy SPX532, nowy model mini żurawia Jekko, który oznacza zmianę między starym a nowym systemem projektowania. Bardziej intuicyjny, nowoczesny i łatwy w użyciu mini dźwig.

Mini dźwig Jekko „dorasta” i przyjmuje zupełnie nowy kierunek, w którym koncepcje takie jak prostota, natychmiastowość, wydajność  spotykają się w jednym urządzeniu.

Mówimy o nowym SPX532 - opracowanym przez włoską firmę, międzynarodowego lidera w sektorze mini dźwigów – który łączy ważne innowacje, takie jak najnowocześniejszy system stabilizujący, zaawansowany system elektroniczny i hydrauliczny, większa łatwość użytkowania, większy udźwig, zaktualizowany projekt oraz nowy i przyjazny dla użytkownika pilot zdalnego sterowania.

"Nowy projekt SPX532 jest wynikiem wysłuchania dokładnych potrzeb coraz większego i stale rozwijającego się rynku, jakim jest specjalny transport - wyjaśnia kierownik ds. Eksportu Jekko Alberto Franceschini - Nasze pionierskie doświadczenie zdobyte w ciągu dwudziestu lat w sektorze mini dźwigów w połączeniu z obszerna wiedza na temat sektora żurawi montowanych na ciężarówkach pozwoliła Jekko opracować produkt, który łączy wyrafinowane rozwiązania stosowane w świecie żurawi samojezdnych z prostotą i solidnością typową dla żurawi montowanych na ciężarówkach.SPX532 sygnalizuje bardzo ważną zmianę w kierunku projektowania i tworzenia nowych produktów, co nieuchronnie wpłynie na rozwój przyszłych produktów. Maszyny, które są nie tylko innowacyjne, ale także łatwe w użyciu i dostępne dla coraz szerszej bazy klientów".

 

Rezultatem jest najbardziej intuicyjny mini żuraw wszechczasów, gwarantujący wysoką wydajność. Największy mini-żuraw w swoim segmencie, który może przejechać przez pojedyncze drzwi, oferuje znaczny udźwig w stosunku do jego wagi, wymiarów i obszaru stabilizacji. Ważnymi nowymi cechami są hydrauliczny wysięgnik o masie 1 tony, którego maksymalną wysokość, wynosząca 17,3 m, można porównać do żurawia wyższej kategorii, oraz zaktualizowany projekt z bardziej zaawansowanymi i odpornymi materiałami, a więc kolumna wzmocniona dwoma tłokami i miski olejowej, która nie jest już z włókna szklanego, ale ze stali.

NOWE POZIOMY WYDAJNOŚCI

SPX532 wyróżnia się maksymalnym udźwigiem 3,2 tony. Największą nową funkcją jest możliwość podnoszenia za pomocą zarówno haka jak i wciągarki.

System stabilności został zaktualizowany tak, że obroty zmieniają się od 0 ° do 90 ° dla każdego wysięgnika (poprzednio 0 ° do 45 °); możliwe jest również dostosowanie kąta nachylenia wysięgnika. Pozwala to na więcej obszarów stabilizacji i więcej obszarów roboczych, dzięki czemu żuraw może pracować w warunkach, które nigdy wcześniej nie byłyby możliwe, a wszystko to dzięki innowacyjnemu, ale prostemu systemowi czujników.

NOWA POZYCJA JIB

Położenie wysięgnika w pozycji spoczynkowej znajduje się początkowo wewnątrz kolumny, a wysięgnik można łatwo zainstalować dzięki nowatorskiemu systemowi zaczepienia. Oznacza to znaczne skrócenie czasu montażu i demontażu wysięgnika. Operator może zatem zdecydować się na przechowywanie wysięgnika na trzy sposoby: wysięgnik spoczywa na kolumnie, na ziemi lub spoczywa pod głównym ramieniem. Pierwsze dwa sposoby umożliwiają operatorowi pracę z ramieniem głównym, ostatni z zainstalowanym wysięgnikiem, z wielką zaletą polegającą na tym, że nie trzeba go odkładać do czasu zakończenia pracy (jak było to konieczne w poprzednich wersjach). Dzięki podwójnej pompie wysięgnik pozwala na jednoczesne korzystanie z funkcji przedłużenia i kąta, co zapewnia większą elastyczność i precyzję.

NOWY SYSTEM HYDRAULICZNY

SPX532 jest wyposażony w zaawansowany układ hydrauliczny, który umożliwia żurawowi płynne i niezwykle precyzyjne ruchy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu cyfrowej pompy hydraulicznej, która wraz z elektroniką sterującą i intuicyjnym pilotem zdalnego sterowania umożliwia aktywną dynamiczną kontrolę ruchów żurawia, dzięki czemu operator może wybrać idealną metodę pracy w oparciu o wymagania miejsca.

PRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKA ZDALNE STEROWANIE RADIOWE

Nowy pilot radiowy Jekko został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika. Wszystkie funkcje mini dźwigów można aktywować lub dezaktywować bezpośrednio za pomocą pilota radiowego, używając selektorów, które łączą się z intuicyjnymi ekranami. Cztery różne konfiguracje można wybrać za pomocą pilota zdalnego sterowania, aby ułatwić pracę operatorowi i kierować różnymi operacjami: pick & carry, żuraw, wyciąganie i opuszczanie wysięgników, pasy i obracanie poprzecznicy.

SILNIK: OBUDOWA AKUMULATORA I DIESLA / ELEKTRYCZNA

Zawsze zwracając uwagę na kwestie środowiskowe, Jekko oferuje najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie w zakresie baterii litowych, będące owocem pięcioletnich inwestycji i badań. SPX532 jest dostępny w „przyjaznej dla środowiska” wersji baterii litowej, najwyższej klasy pod względem trwałości i prędkości ładowania. Alternatywnie, SPX532 jest wyposażony w silnik wysokoprężny połączony z jednofazowym (220 V - 2,2 kW) lub trójfazowym silnikiem elektrycznym (400 V - 5,5 kW). W zależności od miejsca pracy i wymagań, operator może łatwo przełączać się z jednego rozwiązania na drugie ze znaczną elastycznością użytkowania.

TELEMETRIA

Dzięki systemowi J-Connect i wykorzystaniu karty SIM, SPX532 może być podłączony do Internetu. Dzięki specjalnie utworzonemu portalowi żuraw może być monitorowany zdalnie przez klienta, sprzedawcę i personel pomocy technicznej Jekko.

PRZEWAGA KONKURENCYJNA

Dzięki licznym innowacjom SPX532 cieszył się już dużym zainteresowaniem podczas ostatniej edycji Bauma w 2019 roku. To, że jest to prosta i intuicyjna maszyna, czyni ją idealną zarówno dla użytkowników końcowych, jak i flot wynajmujących.

Jest to najbardziej wydajny na rynku żuraw jednodrzwiowy (o szerokości mniejszej niż 80 cm), który może być używany do pracy zarówno w przestrzeniach zamkniętych, w szczególności na rynku szkła, jak i na otwartych przestrzeniach w sektorze konserwacji przemysłowej i budownictwa.

"Będzie to najbardziej wydajna maszyna jednodrzwiowa na rynku - wyjaśnia Diego Tomasella, dyrektor generalny Jekko - SPX532 to pierwszy mini żuraw stworzony w ramach projektu w celu zaktualizowania całej gamy, a wynik ten jest możliwy dzięki zastosowaniu zaawansowanych  materiałów i łatwo kontrolowanej elektronice. Nasze rynki odniesienia to przede wszystkim Niemcy, Holandia i Belgia, a następnie Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Azja, Bliski Wschód i Ameryka. Oczekiwania są wysokie, a liczne zamówienia otrzymane już na Baumie potwierdzają, że zmierzamy we właściwym kierunku".

 

Charakterystyka JEKKO SPX532:

• Wymiary: 3255 x 770 x 1960 mm
• Maksymalny udźwig: 3200 kg
• Waga: 2350 kg (bez opcji)
• Silnik: D902-E4B diesel + silnik elektryczny jedno- i trójfazowy + akumulator
• Maksymalna wysokość (z wysięgnikiem): 17,3 m
• Maksymalny zasięg (z wysięgnikiem): 14,8 m
• Obracanie: ciągły 360 °

więcej

10.06.2019

Będziemy na konferencji Maintech!

11 czerwca w hotelu Ibis Styles we Wrocławiu odbędzie się Maintech - konferencja o technologii utrzymania ruchu. Na evencie będzie można spotkać dyrektorów, kierowników technicznych, inżynierów serwisu, mechaników oraz diagnostyków.

Będziemy także my z naszą prelekcją - poprowadzi ją nasz kierownik działu sprzedaży, Radosław Szczęsny. Zacznie się ona o 14:30 na sali konferencyjnej C. Tematem prelekcji będzie nasza działalność i rozwiązania związane z mini żurawiami w branży utrzymania ruchu. Serdecznie zapraszamy!

więcej

12.03.2019

Jekko na targach BAUMA

Główny oddział Jekko ponownie (trzy lata po ostatniej wystawie) stanie się wystawcą na targach Bauma, aby opowiedzieć zupełnie nową historię, w której nowe produkty i technologie odgrywają wiodącą rolę. Reżyser jest taki sam: młoda firma, której celem zawsze było aktywne słuchanie klientów przy jednoczesnym wdrażaniu skutecznych technologii i rzemiosła w nowej gamie produktów, która coraz bardziej staje się innowacyjna, ekologiczna i przyjazna dla użytkownika.

Powierzchnia wystawiennicza Jekko to teren pod gołym niebem, stoisko FS.903/6. Obejmie ono 512 metrów kwadratowych i zaprezentuje wszystkie nowe produkty świata Jekko: nowy JF990, hybrydową wersję modelu SPX1280HYB, pełną elektryczną baterię litową SPX532, minipickery MPK06 i MPK12, które są przełomem w sektorze utrzymania ruchu. Pokażemy także nowy i przyjazny dla użytkownika interfejs radiowych pilotów i innowacyjny system telemetryczny J-Connect dla wszystkich nowych mini żurawi Jekko.Bauma będzie platformą startową dla nowej linii produktów, która obejmie małą wizytówkę z produktami na sprzedaż, takimi jak redukcja skali maszyny Jekko. Zostanie utworzony obszar J-Connect dla dealerów i odwiedzających, którzy będą spotykać się i analizować koncepcje telemetrii i interfejsu użytkownika.

Nowe produkty i technologie będą prezentowane w celu pokazania coraz bardziej innowacyjnej, ekologicznej i przyjaznej dla użytkownika gamy produktów.

więcej

26.02.2019

Oferta pracy - Operator mini żurawi

Firma JEKKO Polska Sp. z o. o. zajmująca się dystrybucją mini żurawi poszukuje pracownika na stanowisko:
Operator mini żurawi


Wymagania:


• prawo jazdy – kat. B, mile widziane B+E
• dobra dyspozycja psychofizyczna
• gotowość do pracy w delegacjach
• komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
• wysoka kultura osobista
• umiejętność planowania i organizacji pracy
• zaangażowanie w wykonywaną pracę
Mile widziane:
• znajomość mechaniki i elektryki;
• znajomość hydrauliki siłowej;
• uprawnienia kat. IIŻ
• doświadczenie w serwisowaniu i przeglądzie dźwigów spalinowych i elektrycznych;
• doświadczenie przy montażu stolarki otworowej

Oferujemy:


• Stałe zatrudnienie (umowa o pracę) w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
• Atrakcyjne wynagrodzenie oraz premię zależną od wyników pracy
• Ubezpieczenie na życie


CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres:

rekrutacja@jekko.com.pl

Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

więcej

21.02.2019

Relacja z targów BUDMA 2019

W dniach 12 - 15 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwały targi BUDMA, na których byliśmy.

Nasze stoisko 44A znajdowało się w pawilonie nr 8. W trakcie czterech dni odwiedziło nas kilkadziesiąt osób, z którymi mogliśmy porozmawiać i którzy byli zainteresowani naszymi mini żurawiami. Bardzo duże wrażenie zrobił na nich przegubowy żuraw gąsienicowy JF545, którego na targach odwiedzający mogli zobaczyć pierwszy raz.

Dźwig ten może podnieść 15,5 tony, a jego zasięg wynosi 28 m. Na BUDMIE był znami również nasz flagowy mini zuraw, czyli SPX424. Mamy na nadzieję, że kontakty zdobyte na wydarzeniu przerodzą się w udane współprace, o co zadbamy. Cieszymy się także z informacji zwrotnej jaką niektórzy z Was zostawili po BUDMIE na naszym profilu na Facebooku.

 

więcej

28.01.2019

Będziemy na BUDMIE

W dniach 12-15 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się 28. edycja Międzynarorowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, na których będziemy. Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia nas na stoisku 44A w pawilonie nr 8. Będzie to bardzo dobra okazja, żeby zobaczyć nasze mini żurawie i dowiedzieć się więcej na ich temat.

więcej

09.01.2019

SPK60 zdobywa nagrodę LLEAP Award jako innowacyjny dźwig

Magazyn "Lift and Access" w grudniu 2018 roku ogłosił zwycięzców 13. edycji nagród ,,Leadership in Lifting Equipment and Aerial Platforms’’ (LLEAP), które uznały żuraw gąsienicowy SPK60 za najbardziej innowacyjny dźwig w branży podnoszenia i przenoszenia.

Cieszymy się z otrzymania tej nagrody przyznanej przez panel ekspertów, którzy ocenili zgłoszenia i produkty w oparciu o innowacyjne cechy i technologię, postrzeganą wartość, produktywność i ogólne korzyści dla branży.

SPOJRZENIE NA SPK60

SPK60 narodził się jako teleskopowy żuraw gąsienicowy z kabiną do użytku głównie w zamkniętych i trudnych miejscach, gdzie wymagana jest precyzja na poziomie milimetra i kontrolowane ruchy. Ta formuła okazała się wielkim sukcesem, dając rynkowi coś, czego mu brakowało.

Gwarantując niezwykłe osiągi i świetne wyczucie operatora, SPK60 nadaje się zarówno do precyzyjnych manewrów w ciasnych i zamkniętych przestrzeniach, jak i do operacji podnoszenia i przenoszenia w trudnym terenie. Z tego powodu SPK60 może być eksploatowany w przestrzeniach wewnętrznych poprzez wykorzystanie wysięgnika i pilota radiowego, a także na dużych budowach z operatorem w kabinie, gdzie dzięki rozłożonym gąsienicom SPK60 zwiększa swój udźwig w porównaniu do podobnych maszyn.

Oprogramowanie pozwala elektronicznie sterować żurawiem bezpośrednio za pomocą zdalnego sterowania radiowego, gdzie wszystkie dane robocze są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Żuraw jest również wyposażony w rozsuwane gąsienice bez stabilizatorów, które mogą unieść do 3 ton w trybie Pick & Carry i 6 ton w trybie statycznym. Różne wysięgniki i narzędzia są dostępne i całkowicie zintegrowane z maszyną: operator może samodzielnie montować i demontować komponenty i akcesoria.

Mini-żuraw jest niezwykle łatwy w transporcie i ma jedynie 5,8 m długości, co ułatwia jego rozładunek z ciężarówki.

więcej

24.10.2018

Szkolenie we Włoszech

We wrześniu grupa serwisantów zatrudnionych w Jekko Polska  została zaproszona na szkolenie do siedziby głównej Jekko w  Colle Umberto we włoskiej prowincji Trevisio. W ciągu kilku intensywnych dni szkoleniowych serwisanci uzupełnili i utrwalili wiedzę oraz doszlifowali umiejętności niezbędne w ich codziennej pracy. Dzięki  szkoleniu klienci mogą  być pewni długotrwałej funkcjonalności i jakości urządzeń oraz serwisu na najwyższym poziomie.

Wiedza zaczerpnięta u źródła

Przedstawiciele polskiej firmy Jekko działających w branży mMini żurawi dzięki szkoleniu we Włoszech dołączyli do grona  światowej klasy serwisantów. Pierwsze dwa dni szkolenia obejmowały naukę  z zakresu działania oraz praktyczną naprawę serii SPX312 oraz SPX424 Dodatkowo, zespół poznał fabrykę, dzięki czemu jego członkowie szczegółowo rozszerzyli swoją wiedzę na temat min żurawi.

 

Poniżej wypowiedź naszego serwisanta Adriana Rysmana:

Podczas szkolenia skupiliśmy się głównie na podwyższaniu standardu i jakości świadczonych usług, jak również skrócenia czasu ich realizacji. Ten ostatni element jest dla naszych klientów bardzo ważnym kryterium. Kilkudniowy przestój urządzenia oznacza duże wymierne, staraty dla właściciela. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na szybkie i sprawne usuwanie awarii.

Umiejętności potwierdzone certyfikatem

W trakcie kolejnych dni szkolenia serwisanci zapoznali się szczegółowo z Serią SPX 1040.  Prowadzący omówił zasadę działania urządzenia oraz techniki programowania - Jednym z istotniejszych punktów szkolenia była możliwość szczegółowego poznania wszelkiego typu schematów między innym hydrauliczne, elektryczne czy kalibracji żurawia. Dowiedzieliśmy się również tego, jak w szybki i prosty sposób rozwiązać awarie, które choć rzadko występują w naszych sprzętach, to warto mieć na ten temat wiedzę - mówi A. Rysman

Dodatkowo, serwisanci poznali teżz nowości wprowadzane przez włoski koncern. Mowa o nowym modelu JF365, który od chwili wprowadzenia na rynek, budzi duże zainteresowania klientów.

Kadra z Wolsztyna miała okazję skorzystać z wiedzy doświadczonych pracowników włoskiego oddziału. Uczestnicy wrześniowego szkolenia  od kuchni poznali techniki powstawania nowoczesnych mini żurawi. Warto zaznaczyć, że serwisanci firmy Jekko dzięki odbytemu szkoleniu we włoskiej siedzibie producenta mogą zagwarantować swoim klientom serwis na światowym poziomie. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty marki Jekko.

 

więcej

11.09.2018

Lekki i potężny, nowy JF365

Po sukcesie JF545, debiutuje nowy, jeszcze bardziej konkurencyjny, lepiej działający i lżejszy, dzięki braku przeciwwagi, model.

Innowacyjna i rewolucyjna firma Jekko nie wykazuje oznak zatrzymania, a po komercyjnym sukcesie JF545 rynek widzi pojawienie się nowego JF365. Model, który ponownie interpretuje koncepcję swojej "wielkiej siostry", ale stawia nowe wyzwania pod względem wydajności, kompaktowego rozmiaru, wielu aplikacji i wszechstronności.

JF365 reprezentuje dalszą ewolucję gatunku: jest jeszcze bardziej konkurencyjny pod względem zwartości i osiągów, dzięki braku przeciwwagi.

"Po sukcesie JF545 - wyjaśnił Alberto Franceschini, kierownik sprzedaży w firmie Jekko - postanowiliśmy utrzymać ten sam format i tę samą konfigurację, zastępując element dźwigu jednym z najlepszych sprzedawców Fassi, JF365, który działa w taki sam sposób, jak 545, ale bez zdejmowanej przeciwwagi, co powoduje, że bardziej kompaktowy i lżejszy dźwig zapewnia taką samą wydajność."

Zredukowana masa i wymiary JF365 pozwalają działać w ciasnych przestrzeniach, takich jak centra miast, w sektorze przemysłowym, w wąskich miejscach pracy lub w szczególnych sytuacjach podnośnikowych w pobliżu ścian, ponieważ obrót ogranicza się do obszaru maszyny bez dużej przeciwwagi.

JF365 ma stałą podstawę o ładowności 3 ton. Oferuje takie same opcje, jak JF545: proporcjonalny sterownik radiowy, aktywację hydrauliczną akcesoriów, kontrolę stabilności z nieskończonymi możliwościami stabilizacji, 1 mniejszy i lżejszy wysięgnik, który umożliwia instalację platformy na ramieniu głównym.

więcej

31.08.2018

20 mini żurawi Jekko SPX424 dla Boels Rental!

Jekko i europejski lider rynku wynajmu - firma Boels, podpisali umowę na dostawę dla 20 jednostek modelu SPX424.

Zaprezentowany w lutym 2017 r. podczas spotkania technicznego i handlowego dla firmy Boels, pierwszy SPX424 został już dostarczony. Kolejne 20 jednostek zostaną dostarczone wkrótce. Stworzą one kategorie mini żurawi w ramach floty firmy.

Pan Alberto Franceschini (nasz kierownik ds. Sprzedaży) wyjaśnia powody, dla których najlepiej oceniana firma, jak Boels, zaufała nam: "będąc najbardziej skutecznym, SPX424 wyróżnia się najlepiej sprzedającym mini żurawiem, który przechodzi przez pojedyncze drzwi. Wyposażony w silnik wysokoprężny i elektryczny, posiada hydrauliczny wysięgnik do 15 m wysokości, automatyczny system stabilizacji, Plug & Play i automatyczne rozpoznawanie narzędzi, intuicyjny interfejs graficzny z 14 dostępnymi językami - wszystko w pełnej zgodności z regulacją N1300. Wszystkie te cechy i wiele innych elementów stawiają Jekko na pozycji lidera w branży pod względem bezpieczeństwa i przyjazności dla użytkownika ".

Łatwo zrozumieć, dlaczego Boels zdecydował się polegać na doświadczeniu Jekko, wybierając żuraw, który jest w stanie spełnić najróżniejsze wymagania robocze: konstrukcję i budynek, instalację mechaniczną, obsługę szkła i drewna, konserwację przemysłową itp.

więcej

20.08.2018

Prezentacja JF365 na IAA 2018

IAA 2018 to jedna z największych międzynarodowych wystaw w branży transportowej i przemysłowej.

Odbywająca się po raz 67 edycja w Hanowerze w dniach 20-27 września, IAA jest organizowany przez VDA (niemieckie stowarzyszenie przemysłu samochodowego).

Na targach w Hanowerze zaprezentujemy na stoisku Fassi M 51, nasz najnowszy produkt z serii JF: JF365, który powiększa gamę żurawi gąsienicowych wprowadzonych na rynek w 2017 roku.

JEKKO JF365 Główne cechy:

 • Wymiary: 1,79 x 5,45 x 2,66 m
 • Max SWL: 11,5 tony
 • Masa (z Jib): 13.200 kg
 • Silnik: diesel Kubota 55,4 kW + trzy pase silnik elektryczny 13 kW
 • Maksymalna wysokość (z Jib): 29 m
 • Maksymalna długość (z Jib): m 26,5 m
 • Obrót: 360 °

więcej

23.04.2018

Jekko na targach Intermat 2018 w Paryżu

Po raz pierwszy będziemy uczestniczyć w targach Intermat na stoisku E5-M-026 Fassi France.

Od 23 do 28 kwietnia (otwarcie codziennie od 9:00 rano do 18:00.) Jekko będzie uczestniczyć w targach Intermat 2018 w Paryżu, Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Infrastruktury, obok marek Grupy Fassi'S, Fassi Gru i Marrel.
 
Odbywające się co trzy lata paryskie wydarzenie jest wiodącym wydarzeniem dla całej branży, skupiającym wszystkich najbardziej wykwalifikowanych profesjonalistów w branży budowlanej i robót publicznych; w rzeczywistości stanowią oni ponad 50% spośród 100 najważniejszych firm budowlanych na świecie.
 
Jekko zaprezentuje 3 modele na wystawie na stoisku naszego francuskiego dystrybutora Fassi France (E5-M-026) w strefie zewnętrznej: model SPX424 mini żuraw gąsienicowy ze stabilizatorami - łatwy w transporcie i zwrotny, jego konfiguracja nie zajmuje dużo czasu - i jest praktycznym systemem podnoszącym, który oszczędza czas, jednocześnie zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i udźwigu. Z drugiej strony przegubowy żuraw gąsienicowy JF40 to przegubowy żuraw samochodowy z własnym napędem gąsienicowym, to przyszłość żurawi gąsienicowych. Wreszcie, nowa ładowarka wielozadaniowa JML25, samopoziomująca się platforma transportowa z gąsienicami  to wyjątkowa innowacja.

Specyfikacja techniczna wystawianych modeli firmy Jekko
 
SPX424

 • Maksymalny udźwig: 2400 kg
 • Długość wysięgnika: 2,6 - 8,5 m
 • Obrót: 360 °
 • Silnik: Kubota 20 KM Diesel i 3-fazowy silnik elektryczny
 • Waga: 2230 kg
 • Wymiary całkowite: 3150 x 780 x 780 x 1950 mm

  JF40
 • Maksymalny udźwig: 2500 kg
 • Długość wysięgnika : 6,8 m
 • Obrót: 330 °.
 • Silnik: Yamaha 10,4 KM i jednofazowy silnik elektryczny
 • Waga: 1500 kg
 • Wymiary całkowite: 2380 x 780 x 1815 mm

  JML25
 • Maksymalna waga transportowa: 2500 kg
 • Silnik: 180Ah-48V zasilany baterią i silnik elektryczny
 • Waga: 1800 kg
 • Wymiary całkowite: 2400 x 1100 x 740 mm

Więcej o targach Intermat

Ostatnia edycja zgromadziła 1500 wystawców, z których 70%  przybyło z 40 różnych krajów. Targi odwiedziło ponad 183 000 operatorów ze 167 krajów. Sprzęt i produkty podzielone są na cztery kategorie: Roboty ziemne i Rozbiórka; Drogi, minerały i fundamenty; Budynki i sektor betonowy; Podnoszenie, przenoszenie i transport.
 
Mobilność, mieszkalnictwo, energia, cyfryzacja, zatrudnienie: to są główne wyzwania, które sprawiają, że sektor budowlany i infrastrukturalny jest jednym z głównych czynników transformacji regionalnej pod względem gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Intermat jest liderem na tym szybko rozwijającym się rynku i uczynił innowacje i nowe technologie jedną z osi rozwoju edycji 2018. Wszystkie te wartości są szeroko podzielane przez Grupę Fassi, a szczególności przez Jekko.

więcej

17.04.2018

Mini żuraw Jekko eco z akumulatorem

Jekko mocno wierzy w koncepcję żurawi z zasilaniem akumulatorowym z niewielkim wpływem na środowisko. Z tego powodu dostarczamy mini-żurawie elektryczne "ECO" zasilane baterią, działające w ten sam sposób jak żurawie zasilane olejem napędowym lub benzynowym. Jesteśmy jedynym producentem mini żurawi, który dostarcza także mini-żurawie zasilane baterią litowo-jonową o doskonałej cenie i użyteczności.

Mini-dźwigi akumulatorowe są idealne do pracy w zamkniętych pomieszczeniach bez zanieczyszczeń.

Jak długo wytrzymują standardowe baterie w maszynach?

Kiedy należy je naładować?Żywotność baterii zależy od cykli roboczych. Gdy SPX312C + i SPX424C + są ustabilizowane, mogą być podłączone do źródła zasilania i mogą zacząć działać w zwyczajny sposób. Ładowarka jest przeznaczona do ładowania akumulatorów podczas pracy żurawia i zapewnia pełny 8-godzinny dzień pracy. Nie pozwól, aby bateria rozładowała się całkowicie przed ponownym ładowaniem, aby zapobiec utracie pojemności baterii. Jeśli mini-żuraw pracuje stale przy odłączonej ładowarce, szacowany czas działania wynosi 2-3 godziny. Czas ładowania waha się od 10 do 15 godzin (dźwig zwykle zaczyna się ładować w ciągu nocy, aby maszyna była gotowa do pracy następnego dnia rano). W przypadku wersji LITHIUM żywotność i wydajność są około 2/3 razy wyższe, a czasy ładowania są do 2/3 razy niższe.

więcej

19.01.2018

Będziemy na targach budowlanych Budma!

W dniach 31.01 - 02.02 będziemy na targach budowlanych BUDMA, które odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jako Viavac i Jekko będziemy tam na stoisku nr. 33 w pawilonie 8. Podczas trwania targów będzie można uzyskać rabat nawet do 20% na nasze mini żurawie. W trakcie wydarzenia będziemy prezentować model SPX1040 z manipulatorem hydraulicznym i możliwością sterowania pilotem, a także SPX312.

Promocja z rabatami trwa do 31.03.2018 roku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo, telefonicznie lub na samym wydarzeniu.

więcej

15.12.2017

Nowy JF545, ewolucyjne doskonalenie modelu.

Ostatnia nowość w rodzinie produktów Jekko, która rewolucjonizuje tradycyjny system podnoszenia umieszczając na gąsienicach to, co wcześniej było zawsze montowane na wózku: przegubowy żuraw.

Mariaż dwóch różnych koncepcji w branży urządzeń do podnoszenia, otwierający nowe horyzonty i oferujący nowe możliwości zastosowania. To ta perspektywa dała początek koncepcji nowej maszyny Jekko JF545. Model ten został niedawno zaprezentowany na rynku z jasno określonym celem: zbliżenia i przekształcenia branży mini dźwigów i dźwigów przegubowych. Nowy JF – zaprojektowany przez włoską spółkę z Treviso, światowego lidera w produkcji mini dźwigów, we współpracy z Fassi – zmienia tradycyjny system podnoszenia wstawiając na gąsienice to, co do tej pory zawsze było naturalnie montowane na wózku - przegubowy żuraw.

Jak zwykle, gdy zmienia się perspektywa,można dostrzec całkowicie nowe obszary, możliwości, potencjał oraz nieograniczone zastosowania dla urządzenia, które łączy w sobie najmocniejsze strony różnych maszyn.

„Kultura budowania mini dźwigów” – wyjaśnia Diego Tomasella, Dyrektor Generalny Jekko – „robi ważny krok w kierunku dźwigów przegubowych, dzięki zaprezentowaniu tego innowacyjnego produktu, który jest prosty w użyciu iznajduje się w zasięgu szerszego rynku, ciągle szukającego nowych rozwiązań, zwłaszcza w obszarze utrzymania urządzeń i serwisu, w coraz bardziej kompleksowym kontekście logistycznym i środowiskowym”.

więcej

30.05.2017

II Międzynarodowy Zjazd Dealerów

Drugi zjazd dealerów Jekko odbył się w dniach 18 i 19 maja 2017 r.

Dealerzy z całego świata przyjechali do miejscowości Jesolo we Włoszech, nadmorskiego miasteczka oddalonego o 45 minut od siedziby naszej firmy.

Celem spotkania było osiągnięcie harmonii w grupie dealerów, stworzenie warunków do dzielenia się doświadczeniami, a w rezultacie poszerzenie wzajemnej wiedzy. Cel ten został osiągnięty ze względu na uczestnictwo wszystkich 30 dystrybutorów (60 osób) z całego świata.

W pierwszym dniu spotkania podsumowaliśmy obecną sytuację na rynku mini dźwigów oraz określiliśmy tendencje rynkowe na kolejne 5 lat. Zaprezentowaliśmy również trzy nowe dźwigi JF, przegubowe żurawie gąsienicowe realizowane we współpracy z firmą Fassi.

Wieczorem wszyscy uczestnicy zjazdu wraz z zespołem Jekko zjedli kolację na łodzi, pływając po weneckich kanałach.

Podczas drugiego dnia dystrybutorzy mieli okazję zwiedzić nasz nowy zakład produkcyjny. Zakład Godega di S.U., który ma być wykorzystywany jako dział montażu, zajmuje powierzchnię 12 tys. metrów kwadratowych (w tym 4 tys. pod dachem), powiększając teren zakładu w Colle Umberto, gdzie mieści się głównasiedziba firmy z biurami administracyjnymi i handlowymi oraz dział stolarni.

Podczas prezentacji mieliśmy okazję przedstawić nowe modele JF-545, JF-30, JF-40, jak również nowy MPK-05.

Zjazd zakończył się wspólną kolacją wszystkich dealerów w klubie Jesolo.

Spotkanie okazało się niespodziewanym sukcesem: wszyscy dealerzy wykazali duże zaangażowanie i entuzjazm biorąc udział w pracach zaplanowanych na te 2 dni i prezentując realny optymizm, również jeśli chodzi o przyszłość Jekko.

więcej

JEKKO Polska Sp. z o.o.

CENTRALA
ul. Przemysłowa 2
64-200 Wolsztyn

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE
Okunin 21, 05-101 Nowy Dwór Mazowiecki 

Telefon kontaktowy:
+48 68 347 58 58

E-mail:
jekko@jekko.com.pl

 

Newsletter

Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco!