Dlaczego warto wynająć mini żurawie nie tylko do prac budowlanych?

Opublikowano dnia 24 października 2021 Kategoria:

Mini żurawie, czyli niewielkie dźwigi o wielkich możliwościach całkowicie zmieniły szybkość i bezpieczeństwo prac budowlanych, montażowych czy transportu nietypowych materiałów na ograniczonej przestrzeni. Jeśli spojrzeć na cenę mini żurawi względem ich możliwości technicznych oraz potencjału wykorzystania, łatwo zauważyć jak wielkie są korzyści z ich stosowania. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać wielkie dźwigi można nie tylko kupić ale również wypożyczać. Dlaczego warto zdecydować się między innymi na tę drugą opcję?
Możliwości mini żurawi wydają się być więc wręcz nieograniczone. To niewielkie urządzenia, które pod względem budowy oraz konstrukcji są mniejsze od powszechnie znanych dźwigów samojezdnych. Jednocześnie mini żurawie zaskoczyć mogą wszestronnością zastosowania. Uniwersalność powoduje, że będą równie skuteczne w przypadku transportu dużych płaskich elementów o ponadprzeciętnym ciężarze – a więc na przykład betonowej płyty – jaki podczas przenoszenia delikatnej i kruchej tafli szkła wymagającej wyjątkowej precyzji.
Popularność mini żurawi również efekt ich imponującej mobilności. Są niewielkie, ale gotowe do udźwignięcia produktu ważących setki kilogramów. Idzie to w parze z łatwością operowania nimi na ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu mini dźwigi bez problemu odnajdują się podczas transportu ciężkich elementów wewnątrz budynków.
Na czym polega wynajem mini żurawia?
Wynajęcie mini żurawia to optymalna alternatywa dla jego zakupu. To przedsiębiorca lub osoba zarządzająca danym biznesem doskonale wie, które rozwiązanie stanowi najkorzystniejszą opcję. Zakup mini żurawia oznacza dostęp do urządzenia bez ograniczeń i w każdej chwili. Jednocześnie jednak wariant taki równoznaczne jest z większym wydatkiem. Choć oczywiście stanowi koszt uzyskania przychodu i może być tak ujmowany, w przypadku mniejszych firm może oznaczać bardzo duże obciążenie dla bieżącego budżetu.
Z kolei wynajem mini żurawia jest idealnym rozwiązaniem, gdy maszyna ma być wykorzystane do konkretnego celu. Znając jego czasu okres i przewidując, ile czasu zajmie realizacja danego projektu, można swobodnie dostosować termin wypożyczenia minie żurawia do własnych potrzeb. To niewątpliwa optymalizacja wydatków. Firma nie musi bowiem kupować maszyny, a skorzysta z czasowego udostępnienia.
Jeśli więc mini żuraw ma być użytkowany rzadko i sporadycznie, zakup maszyny musiałby zwracać się latami. Jednocześnie naturalnie dochodziłoby do stopniowego zużywania się sprzętu, a co za tym idzie – utraty jego wartości.
Inną korzyścią płynącą z wynajmu w imieniu żurawi jest pewność ich jakości i prawidłowego działania. To podmiot, który zajmuje się wypożyczeniem sprzętu odpowiedzialny jest za dbałość o wszystkie detale techniczne i prawidłową konserwację maszyny. W praktyce wynajmowane mini żurawie poddawane są bardzo drobiazgowej analizie technicznej, tak aby ograniczyć ryzyko kosztownych błędów, którymi obarczone zostałby wypożyczający.
Ile kosztuje wynajem mini żurawia?
Cennik prac dźwigowych wykonywanych mini żurawiami nie jest wygórowane. Kluczową kwestią jest tutaj wybór konkretnej maszyny oraz jej możliwości techniczne. Standardowe wypożyczane na dzień roboczy do ośmiu godzin pracy, w wielu przypadkach zamówić można na poziomie około 1,6 tys. zł. Szybką konkretną pracę, którą zrealizować można w ciągu dwóch godzin bez problemu uda się zmieścić w budżecie poniżej 1 tys. zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że we wszystkich przypadkach firmy wynajmujące mini żurawie doliczają określoną kwotę za dojazd – najczęściej jest to ok. 2 zł za kilometr.
To warianty wypożyczeń mnie żurawi na krótki okres czasu. Jeśli w grę wchodzi wynajem długoterminowy, ceny uzgadniane są bezpośrednio, co przekłada się na możliwe promocje i rabaty szczególnie w przypadku regularnej współpracy między kontrahentami.
Chcesz dowiedzieć się ile kosztuje aktualnie wynajem mini żurawia? Skontaktuj się z nami i sprawdź cennik oraz możliwości współpracy.

DODATKOWE INFORMACJE

Skontaktuj się
z nami już teraz!

    Voglio iscrivermi alla newsletter Jekko e/o ricevere vostre informative