Jakie są rodzaje dźwigów budowlanych?

Opublikowano dnia 28 lipca 2023 Kategoria:

Szukasz sprawdzonych rozwiązań do swojego biznesu, które pozwolą Ci na przenoszenie i montaż elementów na wysokościach? Zastanawiasz się, jakie są rodzaje dźwigów budowlanych? Oferta Jekko stworzona została z myślą zarówno o niewielkich firmach, jak i rozwiniętych przedsiębiorstwach. Sprawdź i wykorzystaj nasz osprzęt w swojej działalności!

Rodzaje dźwigów i ich wykorzystanie w praktyce

Dźwigi budowlane umożliwiają podnoszenie, przemieszczanie i instalowanie ciężkich ładunków w skuteczny i bezpieczny sposób. Jekko, jako renomowany producent dźwigów budowlanych, oferuje szeroki wybór dźwigów, na co dzień wykorzystywanych w wielu branżach przemysłu. Nasze rozwiązania spotkać można m.in. w budownictwie, górnictwie, sektorze wojskowym czy jądrowym. Osprzęt od Jekko jest przydatny podczas montażu tafli szkła czy konserwacji urządzeń przemysłowych. Szerokie zastosowanie dźwigów i żurawi budowlanych, możliwe jest dzięki rozbudowanej ofercie, którą z łatwością dopasować można do potrzeb konkretnych sytuacji.

Dźwigi budowlane od Jekko – dostępne rozwiązania

Wszechstronność dźwigów budowlanych od Jekko przejawia się doskonałą jakością, niezawodnością, jak i wydajnością. Decydując się na dźwigi teleskopowe, otrzymasz wyjątkowy osprzęt umożliwiający precyzyjne podnoszenie i przemieszczanie nawet ciężkich ładunków na różnych wysokościach. W ofercie Jekko znaleźć można następujące rodzaje dźwigów budowlanych:

  • Mini picker

Mini picker to rewolucyjny dźwig doskonale sprawdzający się wtedy, gdy wymagana jest precyzja wykonania zadania. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom opierającym się na samobieżnym napędzie osprzętu, jak również kompaktowym rozmiarom – sprawdza się on zarówno w branży budowlanej, przemysłowej, jak i innych sektorach gospodarki. Dźwig ten zaprojektowany został z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Jego zwrotność i możliwość wykorzystania nawet w wąskich i trudno dostępnych przestrzeniach sprawia, że można nim swobodnie poruszać się na terenie budynków czy hal produkcyjnych. Innowacyjny system sterowania Mini pickera umożliwia precyzyjne sterowanie dźwigiem i wykorzystanie go na zasadzie podnieś i przenieś.

  • Podnośniki próżniowe do szkła

Podnośniki próżniowe do szkła to kolejny rodzaj dźwigów, niezwykle przydatny w przemyśle szklarskim oraz budownictwie, gdzie wymagana jest precyzja i bezpieczne podnoszenie płaskich powierzchni szklanych. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i zastosowaniu podciśnienia oferują one skuteczne rozwiązania minimalizujące ryzyko uszkodzenia szkła oraz zapewniające wygodę i efektywność podczas manipulacji tym kruchym materiałem. Podnośniki próżniowe działają na zasadzie podciśnienia między powierzchnią podnośnika a szkłem. W tym celu wykorzystywane są specjalne przyssawki VIAVAC, które po zamocowaniu do szklanej powierzchni zapewniają stabilność podczas przenoszenia. Zabieg ten pozwala operatorowi na swobodne przenoszenie i manewrowanie szklanymi płytami bez obaw o ich uszkodzenie.

Żurawie budowlane – rodzaje

Żurawie budowlane projektowane z myślą o efektywności, niezawodności i bezpieczeństwie. W Jekko stawiamy na innowacje i ciągły rozwój, dlatego też oferta marki dopasowana jest do zmieniających się potrzeb rynku. Patrząc na użyteczność poszczególnych typów osprzętu, wyróżnić możemy następujący podział żurawi budowlanych:

  • Mini żurawie

Mini żurawie od Jekko rewolucjonizują branżę dźwigową. Mimo niewielkich rozmiarów są one w stanie wykonać zadania, które jeszcze do niedawna wymagały użycia maszyn o większych gabarytach. Dzięki zaawansowanej technologii a przede wszystkim solidnemu, precyzyjnemu wykonaniu, ten rodzaj żurawi wyróżnia się niezwykłą mobilnością. Kompaktowe rozmiary pozwalają na łatwe manewrowanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Mini żurawie sprawdzają się zarówno do ciężkich, jak i wielkogabarytowych przedmiotów. Na szczególną uwagę zasługują modele Jekko SPX 532 oraz SPX 328.

  • Teleskopowe żurawie gąsienicowe

Teleskopowe żurawie gąsienicowe od Jekko sprawdzą się podczas podnoszenia i przenoszenia ciężkich elementów nawet na najbardziej wymagających terenach. Poruszanie się na gąsienicach zapewnia stabilność i trakcję, a dzięki teleskopowemu wysięgnikowi, osprzęt ten może być wykorzystywany do montażu elementów na znacznej wysokości. Dodatkowo ten rodzaj żurawi wykorzystać można w połączeniu z dodatkowym osprzętem, jak chwytaki, trawersy czy manipulatory.

  • Przegubowe żurawie gąsienicowe

Innym typem dźwigów budowlanych są przegubowe żurawie gąsienicowe. Cechują się one unikalną zdolnością do obracania się wokół osi przegubowej, co pozwala na precyzyjne manewrowanie i dostęp do trudno dostępnych miejsc. Świetnie sprawdzają się m.in. w wąskich przestrzeniach i na terenach o ograniczonej przestrzeni manewrowej.

Dlaczego warto wybrać sprzęt budowlany od Jekko?

Jekko, jako wiodący producent sprzętu budowlanego do podnoszenia i przenoszenia posiada ponad 50-letnie doświadczenie w branży. Dostępne w sprzedaży rodzaje dźwigów są zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały wymagania wszystkich klientów. Jednocześnie są one przeznaczone do pracy w trudno dostępnych miejscach i na ograniczonej przestrzeni. Dzięki kompaktowym rozmiarom oraz silnikom napędzanym elektrycznie, sprzęt budowlany Jekko może być wykorzystywany nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynków. Mimo niskiej wagi i niewielkich gabarytów, dźwigi te wyróżniają się wysoką nośnością i zasięgiem pracy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Jekko i wyboru czołowych urządzeń na rynku.

DODATKOWE INFORMACJE

Skontaktuj się
z nami już teraz!

    Voglio iscrivermi alla newsletter Jekko e/o ricevere vostre informative