Który mini żuraw jest najlepszy do szyb?

Opublikowano dnia 21 listopada 2021 Kategoria:

Mini żurawie do szyb zapewniają wszystko to, coś szczególnie cenne podczas pracy z taflą na placu budowy. Z jednej strony to dużo możliwości udźwigu, z drugiej – pełna mobilność, a z trzeciej – precyzja i gwarancja utrzymania ciężkich wrażliwych elementów.
Mini żurawie, czyli niewielkie dźwigi mogące operować na ograniczonym obszarze to urządzenia wyjątkowo cenny w kontekście pracy ze szkłem. Nie dotyczy to wyłącznie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, przenoszenia i podnoszenia tylko i wyłącznie samej tafli rozumianej jako element stolarki okiennej. Możliwości mini żurawi wykorzystywane są zdecydowanie szerzej. Dotyczy to również szklanych balustrad czy materiałów wykorzystywanych do ochrony krawędzi schodów. W efekcie trudno nie zwrócić uwagi na fakt, że dobre mini żurawie to maszyny o wyjątkowe szerokich możliwościach technicznych, a jednocześnie urządzenia coraz mniejsze i lżejsze.
W ten sposób mini żurawie idealnie wpisują się wyraźnie rozwijające się trendy mieszkaniowe. Dzięki temu że producenci elementów szklanych zapewniają coraz ciekawsze rozwiązania, duże przeszklenia i elementy przeszklenia idealne do domów nowoczesnych mieszkań, pojawiało się pytanie o to jak zorganizować transport oraz montaż tego rodzaju produktów. Są one z jednej strony ciężkie, z drugiej – niezbyt komfortowe do przewozu. Jednocześnie, patrząc na to z trzeciej – kruche i obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia.
Żuraw do szkła – jaki wybrać
Dobre mini żurawie przeznaczone do zadań budowlanych to maszyny uniwersalne, ale też coraz częściej profilowane częściowo pod kątem określonych zadań. Pokazuje to grupa materiałów zaprojektowanych pod kątem pracy ze szkłem. Tego rodzaju mini dźwigi wykorzystują zaawansowane systemy hydrauliki oraz konsekwentnie rozbudowywany zestaw siłowników. W efekcie mini żurawie nowego typu – jak pokazuje oferta Jekko – w imponujący sposób udźwig i precyzję. Specjalistyczne przyssawki umożliwiają utrzymanie dużych płaszczyzn szklanych, a jednocześnie proces podnoszenia i nakładania tego rodzaju elementów dopracowany jest do milimetrów.
Inną cechą, na którą należy zwrócić uwagę zastanawiając się, jaki mini żuraw do szyb wybrać jest ich konstrukcja. To już dziś standard, ale dobre modele muszą charakteryzować się rozszerzoną strukturą podpór przy zachowaniu możliwie najmniejszej wagi. W ten sposób mini żuraw zachowuje lekkość mobilność, a jednocześnie duże możliwości podniesienia produktów dzięki stabilizacji podpór i wytrzymałości masztu.
Oczywiście równie ważną cechą jest moc wciągarki linowej, która powinna być na stałe zintegrowana z konstrukcją maszyny. Jeśli jest inaczej, mini dźwig nie będzie w stanie działać w pełni precyzyjnie szczególnie w przypadku dużego obciążenia. Można wręcz zaryzykować tezę, że operowanie nim będzie w praktyce przypominało standardową pracę typowym urządzeniem podnoszącym, które trudno porównywać pod względem potencjału z dobrymi mini żurawiami
Jakie są mini żurawie do szyb?
Oferta mini żurawi opracowanych pod kątem transportu i montażu głównie szyb jest wyjątkowo szeroka. Patrząc na zestawienie modeli Jekko zauważyć można opcje kompaktowe jak i rozbudowane modele do najbardziej zaawansowanych zadań. Na przykład mini żuraw SPX312 dysponuje masztem o wysokości niespełna 11 m i udźwigiem do 1200 kg. Jest to więc model bardzo kompaktowy, ale niezwykle łatwy podczas manewrów, które można wykonywać pod dachem. Z drugiej zaś strony są też modele o podwyższonych systemach stabilizacyjnych. Przykładem takiego jest mini żuraw Jekko SPX531, którego potencjał działania jest nieporównywalnie większe. Działa on bowiem na wysokości ponad 17 m, a możliwości dźwignięcia przekraczają 3 t.
W praktyce widać więc, że firmy budowlane wykorzystujące mini dźwigi do transportu i montażu szyb mogą idealnie dostosować ich specyfikę do własnych potrzeb. Charakteryzują się one dzisiaj różnymi możliwościami konfiguracji stabilizacji, sporą rozpiętością maksymalnej wysokości roboczej i w większości przypadków kompaktowymi rozmiarami, które zapewniają maksymalną dostępność w ciasnych przestrzeniach.
Gdzie można wykorzystać mini żurawie
Niewielka masa, duży udźwig i specjalistyczna konstrukcja sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mogły pojawić się problem z wykorzystaniem tradycyjnego dźwigu. Przydatne będą tam gdzie szybę trzeba przetransportować na ograniczonej przestrzeni ich ciasnym pomieszczeniu. Nie dotyczy to wyłącznie samego placu budowy. Tafle oraz inne elementy – np. szklane balustrady – transportowane i montowane bywają również w galeriach sztuki i muzeach oraz halach magazynowych, galeriach handlowych czy kościołach.
Warto przy tym pamiętać, że planując pracę przy wykorzystaniu mini żurawi nie trzeba zakładać ich zakupu. Ten jest oczywiście opłacalny w sytuacji, gdy maszyny są wykorzystywane często w szerokim zakresie. Jeśli jednak tego rodzaju prace miałybyśmy odbywać opcjonalnie i relatywnie rzadko w określonych przedziałach czasowych, lepszym rozwiązaniem może okazać się korzystny wynajem lub wypożyczenie mini żurawia. Stąd tak ważne jest poznanie pełnego cennika oraz warunków zarówno sprzedaży jak i leasingu oraz innych form użytkowania mini żurawi do szyb.

DODATKOWE INFORMACJE

Skontaktuj się
z nami już teraz!

    Voglio iscrivermi alla newsletter Jekko e/o ricevere vostre informative