SPX532: nowa generacja mini-żurawi

Opublikowano dnia 16 lipca 2019 Kategoria:

Dzięki SPX532 mini żuraw jest jeszcze bardziej intuicyjny i wydajny
Przedstawiamy SPX532, nowy model mini żurawia Jekko, który oznacza zmianę między starym a nowym systemem projektowania. Bardziej intuicyjny, nowoczesny i łatwy w użyciu mini dźwig.
Mini dźwig Jekko „dorasta” i przyjmuje zupełnie nowy kierunek, w którym koncepcje takie jak prostota, natychmiastowość, wydajność spotykają się w jednym urządzeniu.
Mówimy o nowym SPX532 – opracowanym przez włoską firmę, międzynarodowego lidera w sektorze mini dźwigów – który łączy ważne innowacje, takie jak najnowocześniejszy system stabilizujący, zaawansowany system elektroniczny i hydrauliczny, większa łatwość użytkowania, większy udźwig, zaktualizowany projekt oraz nowy i przyjazny dla użytkownika pilot zdalnego sterowania.
„Nowy projekt SPX532 jest wynikiem wysłuchania dokładnych potrzeb coraz większego i stale rozwijającego się rynku, jakim jest specjalny transport – wyjaśnia kierownik ds. Eksportu Jekko Alberto Franceschini – Nasze pionierskie doświadczenie zdobyte w ciągu dwudziestu lat w sektorze mini dźwigów w połączeniu z obszerna wiedza na temat sektora żurawi montowanych na ciężarówkach pozwoliła Jekko opracować produkt, który łączy wyrafinowane rozwiązania stosowane w świecie żurawi samojezdnych z prostotą i solidnością typową dla żurawi montowanych na ciężarówkach.SPX532 sygnalizuje bardzo ważną zmianę w kierunku projektowania i tworzenia nowych produktów, co nieuchronnie wpłynie na rozwój przyszłych produktów. Maszyny, które są nie tylko innowacyjne, ale także łatwe w użyciu i dostępne dla coraz szerszej bazy klientów”.
Rezultatem jest najbardziej intuicyjny mini żuraw wszechczasów, gwarantujący wysoką wydajność. Największy mini-żuraw w swoim segmencie, który może przejechać przez pojedyncze drzwi, oferuje znaczny udźwig w stosunku do jego wagi, wymiarów i obszaru stabilizacji. Ważnymi nowymi cechami są hydrauliczny wysięgnik o masie 1 tony, którego maksymalną wysokość, wynosząca 17,3 m, można porównać do żurawia wyższej kategorii, oraz zaktualizowany projekt z bardziej zaawansowanymi i odpornymi materiałami, a więc kolumna wzmocniona dwoma tłokami i miski olejowej, która nie jest już z włókna szklanego, ale ze stali.
NOWE POZIOMY WYDAJNOŚCI
SPX532 wyróżnia się maksymalnym udźwigiem 3,2 tony. Największą nową funkcją jest możliwość podnoszenia za pomocą zarówno haka jak i wciągarki.
System stabilności został zaktualizowany tak, że obroty zmieniają się od 0 ° do 90 ° dla każdego wysięgnika (poprzednio 0 ° do 45 °); możliwe jest również dostosowanie kąta nachylenia wysięgnika. Pozwala to na więcej obszarów stabilizacji i więcej obszarów roboczych, dzięki czemu żuraw może pracować w warunkach, które nigdy wcześniej nie byłyby możliwe, a wszystko to dzięki innowacyjnemu, ale prostemu systemowi czujników.
NOWA POZYCJA JIB
Położenie wysięgnika w pozycji spoczynkowej znajduje się początkowo wewnątrz kolumny, a wysięgnik można łatwo zainstalować dzięki nowatorskiemu systemowi zaczepienia. Oznacza to znaczne skrócenie czasu montażu i demontażu wysięgnika. Operator może zatem zdecydować się na przechowywanie wysięgnika na trzy sposoby: wysięgnik spoczywa na kolumnie, na ziemi lub spoczywa pod głównym ramieniem. Pierwsze dwa sposoby umożliwiają operatorowi pracę z ramieniem głównym, ostatni z zainstalowanym wysięgnikiem, z wielką zaletą polegającą na tym, że nie trzeba go odkładać do czasu zakończenia pracy (jak było to konieczne w poprzednich wersjach). Dzięki podwójnej pompie wysięgnik pozwala na jednoczesne korzystanie z funkcji przedłużenia i kąta, co zapewnia większą elastyczność i precyzję.
NOWY SYSTEM HYDRAULICZNY
SPX532 jest wyposażony w zaawansowany układ hydrauliczny, który umożliwia żurawowi płynne i niezwykle precyzyjne ruchy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu cyfrowej pompy hydraulicznej, która wraz z elektroniką sterującą i intuicyjnym pilotem zdalnego sterowania umożliwia aktywną dynamiczną kontrolę ruchów żurawia, dzięki czemu operator może wybrać idealną metodę pracy w oparciu o wymagania miejsca.
PRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKA ZDALNE STEROWANIE RADIOWE
Nowy pilot radiowy Jekko został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika. Wszystkie funkcje mini dźwigów można aktywować lub dezaktywować bezpośrednio za pomocą pilota radiowego, używając selektorów, które łączą się z intuicyjnymi ekranami. Cztery różne konfiguracje można wybrać za pomocą pilota zdalnego sterowania, aby ułatwić pracę operatorowi i kierować różnymi operacjami: pick & carry, żuraw, wyciąganie i opuszczanie wysięgników, pasy i obracanie poprzecznicy.
SILNIK: OBUDOWA AKUMULATORA I DIESLA / ELEKTRYCZNA
Zawsze zwracając uwagę na kwestie środowiskowe, Jekko oferuje najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie w zakresie baterii litowych, będące owocem pięcioletnich inwestycji i badań. SPX532 jest dostępny w „przyjaznej dla środowiska” wersji baterii litowej, najwyższej klasy pod względem trwałości i prędkości ładowania. Alternatywnie, SPX532 jest wyposażony w silnik wysokoprężny połączony z jednofazowym (220 V – 2,2 kW) lub trójfazowym silnikiem elektrycznym (400 V – 5,5 kW). W zależności od miejsca pracy i wymagań, operator może łatwo przełączać się z jednego rozwiązania na drugie ze znaczną elastycznością użytkowania.
TELEMETRIA
Dzięki systemowi J-Connect i wykorzystaniu karty SIM, SPX532 może być podłączony do Internetu. Dzięki specjalnie utworzonemu portalowi żuraw może być monitorowany zdalnie przez klienta, sprzedawcę i personel pomocy technicznej Jekko.
PRZEWAGA KONKURENCYJNA
Dzięki licznym innowacjom SPX532 cieszył się już dużym zainteresowaniem podczas ostatniej edycji Bauma w 2019 roku. To, że jest to prosta i intuicyjna maszyna, czyni ją idealną zarówno dla użytkowników końcowych, jak i flot wynajmujących.
Jest to najbardziej wydajny na rynku żuraw jednodrzwiowy (o szerokości mniejszej niż 80 cm), który może być używany do pracy zarówno w przestrzeniach zamkniętych, w szczególności na rynku szkła, jak i na otwartych przestrzeniach w sektorze konserwacji przemysłowej i budownictwa.
„Będzie to najbardziej wydajna maszyna jednodrzwiowa na rynku – wyjaśnia Diego Tomasella, dyrektor generalny Jekko – SPX532 to pierwszy mini żuraw stworzony w ramach projektu w celu zaktualizowania całej gamy, a wynik ten jest możliwy dzięki zastosowaniu zaawansowanych materiałów i łatwo kontrolowanej elektronice. Nasze rynki odniesienia to przede wszystkim Niemcy, Holandia i Belgia, a następnie Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Azja, Bliski Wschód i Ameryka. Oczekiwania są wysokie, a liczne zamówienia otrzymane już na Baumie potwierdzają, że zmierzamy we właściwym kierunku”.
Charakterystyka JEKKO SPX532:
• Wymiary: 3255 x 770 x 1960 mm
• Maksymalny udźwig: 3200 kg
• Waga: 2350 kg (bez opcji)
• Silnik: D902-E4B diesel + silnik elektryczny jedno- i trójfazowy + akumulator
• Maksymalna wysokość (z wysięgnikiem): 17,3 m
• Maksymalny zasięg (z wysięgnikiem): 14,8 m
• Obracanie: ciągły 360 °

DODATKOWE INFORMACJE

Skontaktuj się
z nami już teraz!

    Voglio iscrivermi alla newsletter Jekko e/o ricevere vostre informative