Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, kupując lub wynajmując żurawie?

Opublikowano dnia 12 maja 2023 Kategoria:

Prowadzisz firmę budowlaną i zastanawiasz się ile kosztuje żuraw budowlany? Ciężkie sprzęty na budowach to nie tylko duży koszt zakupu, lecz także konieczność jego obsługi przez kompetentnego operatora dźwigowego z uprawnieniami. Wykonawcy inwestycji mogą dokonać zakupu sprzętu lub jego wynajmu. Zastanawiasz się jakie koszty w przybliżeniu trzeba ponieść i jaka jest cena zakupu oraz wynajmu żurawia budowlanego? Odpowiadamy!

Ile kosztuje żuraw budowlany na własność i jakie są parametry żurawi wieżowych?

W związku z coraz gęstszą zabudową aglomeracji i ośrodków miejskich, żurawie wyrastają na ich obszarze niczym grzyby po deszczu. Nieustanny rozwój branży deweloperskiej, a co za tym idzie systematycznej budowy coraz to nowych nieruchomości powodują, że są one niejako stałym elementem wpisanym w krajobraz dużych miast. Ile kosztuje żuraw budowlany zwany też potocznie dźwigiem? Średnia wycena na zakup nowego żurawia budowlanego wieżowego to widełki kształtujące się w granicach od 300 tysięcy Euro. Rozważając taką inwestycję, należy wziąć pod uwagę, że na tak duży wydatek mają wpływ różne parametry techniczne i specyfikacja dźwigu budowlanego, tj.:

  • udźwig nominalny mierzony w tonach,
  • wysokość podnoszenia, na jaką żuraw może podnieść ładunek zamocowany na haku,
  • długość wysięgnika.

Kwoty podane wyżej uwzględniają jedynie zakup żurawia, natomiast nie obejmują transportu wszystkich części i montażu żurawia stacjonarnie na placu budowy czy innym miejscu docelowym.

Ile kosztuje wynajem żurawia wieżowego i czy jest to opłacalne?

Nie każdego przedsiębiorcę prowadzącego firmę budowlaną stać na zakup dźwigu. Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem żurawia i czy jest to oferta warta rozważenia? Wynajęcie dźwigu, który spełni swoje funkcje na dużych budowach to koszt nawet. kilku tys. zł dziennie. Dodatkowo najczęściej w cenie wynajmu zawierają się także koszty jego montażu, demontażu, niezbędne czynności konserwacyjne i naprawcze. Ciężki sprzęt, jakim jest żuraw to duża inwestycja, dlatego wynajem jest ciekawą alternatywą.

Bez wątpienia cena, jaką trzeba ponieść za żuraw na wynajem otwiera drzwi wielu firmom do podjęcia się większych realizacji. To dobry sposób na rozwój przedsiębiorstwa bez wydawania setek tysięcy na zakup dźwigu wieżowego. Wynajem żurawia budowlanego to zdecydowanie niższa cena, która jest po prostu opłacalna. Możliwość długoterminowego wynajmu oferowana przez wiele firm na rynku pozwala jeszcze dodatkowo zmniejszyć koszty.

Jekko to firma, która oferuje mini żuraw wynajem oraz sprzedaż dźwigów. Jeśli chcesz poznać cenę, to skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

DODATKOWE INFORMACJE

Skontaktuj się
z nami już teraz!

    Voglio iscrivermi alla newsletter Jekko e/o ricevere vostre informative